11:34, 26.05.2020

"200 швидких для України": історія порятунку з Дніпропетровської області

Історія порятунку немовля з Кам'янського.

поділитись:
"200 швидких для України": історія порятунку з Дніпропетровської області - фото 1

Маленька Альміра з Кам'янського відразу після народження почала задихатися. Мама дівчинки Марина Коджатюркоглу навіть не встигла потримати крихітку на руках – лікарі почали надавати дитині екстрену допомогу. Коли зрозуміли, що ситуація критична, підключили до апарату штучної вентиляції легенів. Але для порятунку Альміру потрібно було перевезти в Дніпро, де працює відділення інтенсивної терапії новонароджених. Транспортували дівчинку без мами Марини, яка з цього приводу сильно непокоїлася.

«Я цікавилася, як все буде, наскільки це безпечно, наскільки швидка обладнана. Сказали: все є, є кувез спеціально для новонароджених, який підтримує оптимальну температуру. Вона буде доставлена в найкращих умовах і з комфортом, тому я трошки заспокоїлася», – розповідає жінка.

Альміру привезли в Дніпро неонатальним реанімобілем, подарованим Центру матері та дитини в рамках проєкту «200 швидких для України» Фонду Ріната Ахметова.

«Це була наша мрія – автомобіль для новонароджених, тому що іноді давали автомобіль, не призначений для транспортування таких пацієнтів і зазвичай це ускладнювало перебіг захворювання. Зараз у нас є ця добре укомплектована машина, і можемо працювати», – розповідає генеральний директор Центру матері та дитини імені Руднєва Ігор Македонський.

Завідувач відділенням інтенсивної терапії Олександр Віяльский каже, що Альміру привезли за адресою, тому що діти з дихальною недостатністю – профіль Центру.

«Це маленькі діти з РДС-синдромом, які не мають усіх необхідних параметрів легенів для того, щоб могли дихати самостійно. Це діти з вродженими пневмоніями і діти, які потребують тривалого внутрішньовенного харчування», – пояснює лікар.

Він теж дав високу оцінку автівці, подарованій Фондом Ріната Ахметова. Особливо кувезу, «капсулі життя»:

«Новонародженій дитині, яка лежить тут, може подаватися кисень, їй може проводитися ШВЛ в цій теплій капсулі. Все влаштовано так, що кувез нівелює нерівності дороги, удари, різкі гальмування».

Завдяки оснащенню спецавтомобіля Альміра була швидко і безпечно доставлена в Дніпро, де вийшла з критичного стану і вже одужує.

«Зараз, слава Богу, стан у нас стабільний. Просто трошки треба їй ще зміцніти для того, щоб почала їсти сама», – каже Марина Коджатюркоглу.

Проєкт «200 швидких для України» був реалізований з ініціативи Президента Володимира Зеленського та особистим рішенням Засновника Фонду Ріната Ахметова. Вперше за 28 років незалежності країни Рінат Ахметов – єдиний благодійник, який передав медикам таку кількість суперсучасних машин швидкої допомоги.

Медики України отримали 64 позашляховика, 22 неонатальних автомобіля та 114 «реанімацій на колесах». Сьогодні багато з цих машин залучені до боротьби з епідемією по всій країні.