19:15, 18.08.2020

29 років на підприємстві та стільки ж у незалежній Україні

Відсьогодні на нашому телеканалі стартує цикл сюжетів до Дня незалежності. Ми розповідатимемо про людей, які вже майже третину століття працюють на маріупольських металургійних комбінатах Групи Метінвест.

поділитись:
29 років на підприємстві та стільки ж у незалежній Україні - фото 1

Контроль та велика відповідальність. Останні сім років Олена Бугаєнко - на посту керування. Згадує, прийшла на підприємство двадцятирічною дівчиною. Працювати почала не за спеціальністю. З фахом допоміг жінці визначитися родич.

«Два моїх дядька працювали тут. Брат двоюрідний з дружиною теж уже на пенсії. І ось ми тепер з сином. Технікум закінчив і працює тепер уже тут 10 років», - розповідає історію свого трудового життя операторка посту керування комбінату ім. Ілліча Олена Бугаєнко.

24 серпня 1991. В Україні прийняли акт проголошення незалежності. Пані Олена розповідає, дев'яності - були складними. Так рік за роком... І все налагоджувалося. Робота - є, зарплата - стабільна. Та, жінка згадує, чи не найтяжче переживала загострення військового конфлікту на Сході. Проте лишати комбінат, навіть і не думала, хоча було іноді й страшно.

«Нам все здавалося, що зараз кудись упаде снаряд. А ми працювали. Зараз це позаду і не хочеться, щоб це все поверталося», - зі сльозами на очах згадує Олена Бугаєнко.

Пані Олена говорить, за роки незалежності змінилася не тільки країна, а й люди які працюють на Маріупольських металургійних комбінатах групи Метінвест.

«Хлопці приходять молоді. Зрозуміло, що у них ентузіазм, у них маса ідей. Природно, вони хочуть, як краще. Дуже хочеться ще, щоб прислухалася молодь до старого покоління», - каже Олена.

Нині підприємства Групи Метінвест, а разом із ними й Маріуполь не впізнати, з радістю розповідає жінка.

«Зараз, звичайно, нові технології, все змінюється. І у нас же містоутворююче підприємство, тому допомагає місту дуже багато. Дуже приємно, коли виходиш, ось зараз на Лівому березі я живу, і дуже приємно, коли виходиш і дивишся - дороги гарні, нові, парк Веселка, ЦНАП новий, фонтани кругом люди радіють».

Пані Олена впевнена: позитивні зміни будуть і надалі: в країні, місті, та на підприємстві.