11:14, 02.04.2020

89% жителів великих міст упевнені - коронавірус більше загрожує економіці, ніж людям

Опитування громадського настрою щодо COVID19 фахівці Київського міжнародного інститут соціології проводили по телефону з 23 по 28 березня в 5 великих містах України: Одесі, Львові, Харкові, Дніпрі та Києві.

поділитись:
89% жителів великих міст упевнені - коронавірус більше загрожує економіці, ніж людям - фото 1

Результати опитування показали - більшість українців у великих містах вважають коронавірус COVID19 більшою загрозою для економіки та інших людей, ніж для себе особисто.
37% опитаних вважають коронавірус COVID19 серйозною загрозою для себе особисто. Набагато більше людей - 59% вважаю вірус серйозною загрозою всіх жителів України - 59%. І більшість українців - 89% вважають коронавірус великою загрозою для економіки.
Таке сприйняття ситуації - результат захисної реакції, пояснюють соціологи. Люди переконують себе, що погане може статися з кимось іншим, але не з ними.

89% жителів великих міст упевнені - коронавірус більше загрожує економіці, ніж людям - фото 12422

Оцінка загрози коронавируса COVID19

Жителі Львова вважають коронавірус великою загрозою для себе (46% проти 37% серед усіх жителів великих міст), але рідше, ніж в середньому, відзначають загрозу для економіки.

92% опитаних в Києві вважають COVID19 загрозою для економіки, в той час, як у всіх великих містах в цілому - 89%.
Більш молода аудиторія рідше вважає COVID19 загрозою для себе, ніж люди старше 60 років.
Третина опитаних вважає, що найбільш ефективно в боротьбі з коронавірусів діє Президент, ще третина (29%) відзначає дії міської влади, на ефективні дії Кабміну на чолі з Д. Шмигалем вказує 14%, стільки ж вважає, що ніхто ефективно не діє проти вірусу . Ще 10% відзначає ефективні дії українського бізнесу, 5% - опозиційних політиків і тільки 3% вказують на ефективні дії медичних працівників в боротьбі з COVID19.

89% жителів великих міст упевнені - коронавірус більше загрожує економіці, ніж людям - фото 12423

 

Для 40% тих, хто працює в зв'язку з введенням карантину - режим роботи не змінився, 36% перевели на віддалену роботу з дому, 22% відправили в неоплачувану відпустку і 2% - звільнили з роботи.

 

89% жителів великих міст упевнені - коронавірус більше загрожує економіці, ніж людям - фото 12424

 

47% опитаних повідомили, що в короткостроковій перспективі їх рівень споживання в зв'язку з карантином не змінився, але вони очікують проблеми в майбутньому. Кожен п'ятий вже сьогодні відчуває проблеми з грошима та знизив рівень споживання товарів і послуг. Тільки третина опитаних заявила про те, що проблеми в них можуть початися не раніше, ніж через кілька місяців. Молоді люди 18-29 рідше повідомляли про те, що у них почалися проблеми.

89% жителів великих міст упевнені - коронавірус більше загрожує економіці, ніж людям - фото 12425

 

Опитано 1200 людей у ​​віці 18 років і старше. Помилка вибірки не перевищує 2,84%.