19:18, 23.11.2020

Ані смаку, ані нюху! Коли відновлюються відчуття після коронавірусу?

Немає вкусу та не відчуваються запахи. Саме такі наслідки коронавірусу в деяких людей. Хтось не відчуває запаху парфумів, хтось - не може смакувати улюблені страви. Як відновлюють рецептори після одужання і чи можна пришвидшити цей процес?

поділитись:
Ані смаку, ані нюху! Коли відновлюються відчуття після коронавірусу? - фото 1

Катерина вже півтора місяця не відчуває запаху та смаків. Зізнається, без цих відчуттів не може жити повноцінно. Нині користується лайфхаками від лікарів. Аби організм згадав улюблені аромати.

«Мені порекомендовали оточити себе улюбленими ароматами або досить різкими, що я намагаюся робити кожен день. Але це особливо не допомагає. Запах може з'явивитися, а потім проходить півгодини, час і я вже знову нічого не відчуваю», - розповідає дівчина.

А ось у нашого колеги Максима Чумака все інакше. Запахи відчуває, проте не в повну міру.

«Мені мій лікар прописав вітаміни, і десь тренуюсь, якісь запахи відчувати. Там ефірні масла, щось характерне таке-трави, м'яту. Такі ось нюанси охоплювати, спробувати зосереджуватися на цьому», - каже журналіст.

Вживати вітаміни варто - кажуть медики. А от із різкими ароматами треба бути обережним. Адже можна отримати опік слизової. Допомагати своєму організму радять соляними розчинами.

«Поступово вдихати ці аромати, і дійсно таке тренування пов'язана і з тим, що сигнал подається в головний мозок. Промивати сольовими розчинами. Звичайно, не самим робити. Де концентрацію неможливо розрахувати, а купувати ті, які изотонические. Слизова буде більш чистою, не буде такий набряк», - радить лікар-отолорінголог Ольга Сімакова.

Пані Ольга додає - головна умова для повернення нюху та смаку не панікувати та зачекати. І все повернеться.