13:00, 15 лютого

Аукціон на розробку цирконію під Нікольським не відбувся

Вдруге Державна служба геології та надр України не змогла провести аукціон на спеціальний дозвіл на видобуток цирконію біля Нікольського.

поділитись:
Аукціон на розробку цирконію під Нікольським не відбувся - фото 1

Як і в перший раз, 12 січня 2021 року жодна компанія не подала заяки на участь в торгах.

"Чому - залишається загадкою. Можливо тому, що потенційні власники дозволу побачили протести громади. Або цей лот просто виявився нецікавим для інвесторів. Але як би там не було, головне - результат. Спільними зусиллями нам вдалося досягти бажаної мети - побачити важливий статус на сайті державної служби геології та надр України - «Аукціон не відбувся»", - написав на своїй сторінці в Facebook депутат Маріупольської районної ради Артем Саркісян.

 

Аукціон на розробку цирконію під Нікольським не відбувся - фото 35446

 

Нагадаємо керівництво району і його жителі категорично виступили проти розробки покладів цирконію в цьому районі. Кілька разів проводилися мітинги, а в останній раз люди перекрили трасу Запоріжжя-Маріуполь. Однак лот з аукціону так і не був знятий. Хоча після протестів на думку громади все ж звернули увагу в Державній службі геології та надр України.

"Ми не збираємося вводити в оману. За ситуаціі, яка склалася, наврядче хтось погодиться сплатити гроші за спецдозвіл, ризикуючи їх втратити, не розпочавши роботи. Усі розуміють, що, без злагодженого діалогу з місцевими жителями, конструктиву не буде", - наводяться слова голови Держгеонадр Романа Опімах на офіційній сторінці служби в Facebook.