19:20, 23 лютого

Азовське море скувало льодом. Однак, виходити на нього небезпечно!

На вихідних маріупольці влаштували прогулянки водною поверхнею та навіть справжній тест-драйв для льодової кірки. Чим небезпечні такі розваги?

поділитись:
Азовське море скувало льодом. Однак, виходити на нього небезпечно! - фото 1

На відпочинок маріупольці йшли цілими сім'ями. Були й такі, хто катався на ковзанах, велосипедах і з дитячими колясками. Деякі навіть займалися крижаним віндсерфінгом. Сьогодні біля берега лід трохи розтанув, і на нього вже так просто не вийдеш. Тому зараз екстремалів на пляжі немає.

Однак рятувальники напоготові. Бо найближчими днями знову буде мороз.
За словами водолазів, днями у ста метрах від берега під лід провалився чоловік. Потерпілого вчасно витягли, однак зайвий раз випробовувати долю не варто.

«Акваторія Азовського моря - це не ставок. Це живий організм, де є течії. Якщо ви бачите, що лід став сірим, то незважаючи на товщину 8-12 см, він став рихлим. Тому ймовірність провалу під лід і будь-яких інших позаштатних ситуацій збільшується в рази», - акцентував начальник рятувальної аварійно-водолазної служби Маріуполя Олександр Татай.

Біля моря постійно чергують чотири мобільні групи надзвичайників. Проте довжина берегової лінії настільки велика, а відпочивальників буває так багато, що врятувати потерпілого можуть просто не встигнути.