16:43, 18.06.2020

#БезпечнеЛіто – рятувальники пропонують всім охочім перевірити свої знання з безпеки

Як уникнути сонячного та теплового ударів, як вести себе на воді та що робити, якщо ви знайшли вибухонебезпечний предмет. Відтепер на сайті рятувальників можна пройти онлайн-тестування.

поділитись:
#БезпечнеЛіто – рятувальники пропонують всім охочім перевірити свої знання з безпеки - фото 1

 

Арсенію 11 років. Хлопець скоро поїде в селище до бабусі, тому вони з мамою й вирішили пройти онлайн-тестування з правил безпеки.

- Опишіть своїми словами, що таке тепловий удар?
- Ну це людині напекает голову, йому хочеться спати, стає втомленим, у нього піднімається температура, можливо він може обпектися де-небудь.

Арсеній каже - про тепловий або сонячний удари знає. Тому майже на всі питання в тесті відповів.

«Перейти в найближчу, наприклад, тінь, яка неподалік, надіти панамку. Завжди, коли йдеш на спекотну погоду брати з собою холодної води», - каже хлопець.

Онлайн-тести з правил безпеки знайшла на сайті рятувальників, розповідає мати Арсенія - пані Ольга. Говорить - до цього з сином уже пройшли перевірку, як поводитися на воді.

«Ось він пройшов цей тест, потім я перевіряю і я бачу, які помилки він зробив. Тобто, і я дізнаюся щось нове, і він дізнаються. Ми йому пояснюємо, що дійсно це так і так ось повинно бути. Ось, наприклад, ми його відправимо до бабусі, бабуся у нас живе в селищі. Зараз ми пройшли тест тепловий удар, поведінка на воді», - каже мати хлопця.

Перевірити знання, щодо правил безпеки можна на сайті Головного управління ДСНС України та на офіційній сторінці у Facebook. Нині таких тестів чотири - правила під час перебування у лісі, на воді, мінна безпека та як уникнути сонячного та теплового ударів.

«Кожен охочий, хто проходить це тестування після його завершення отримує певну кількість балів, що підтверджує наскільки вірно він відповів на всі запитання. Після чого він може перевірити, які запитання він відповів невірно. Це допомагає не тільки перевірити, що знають діти або будь-який учасник, але й також допомагає вивчити ті правила, на які вони зробили помилки», - розповів Олександр Кобко, представник ДСНС в Донецькій області.

Також уже незабаром усі охочі зможуть пройти онлайн-перевірку - як вберегтися від блискавки, правильно поводитися з відкритим полум'ям та користуватися побутовими приладами. Нові тестування з'являтимуться щопонеділка.