11:05, 25 серпня

Борис Тодуров - лікар який зробив вагомий внесок у розвиток медицини України

30 років Україні - 34 роки операційного стажу. Борис Тодуров - заслужений лікар України, легендарна особистість. Кардіохірург, який першим в Україні трансплантував серце 2001-го року.

поділитись:
Борис Тодуров - лікар який зробив вагомий внесок у розвиток медицини України - фото 1

Професор Тодуров з колегами відкрили нову сторінку в історії трансплантології.

«Это был март. 02 марта - 2001-го года. Первую трансплантацию в Украине мы сделали с нашими коллегами в Институте Шалимова, где мы тогда работали. Это было вопреки всем обстоятельствам, которые были на то время. Многих препаратов не было зарегистрировано в Украине. Мы их возили в кармане из Польши, из других стран, чтобы эти пациенты могли выжить», - згадує директор Інституту серця, Заслужений лікар України, професор Борис Тодуров.

Згодом, 2016-ого року Борис Тодуров робить першу трансплантацію механічного серця. Нові препарати. Нові інструменти та багато технічних можливостей, які дозволили зменшити смертність в Україні - це велике досягнення.

«С 20%, которая была тридцать лет назад, когда мы начинали, до 1% на сегодняшний день. Кардиохирургия стала менее рискованной. В ней появилось больше возможностей спасать тех пациентов, которые ещё несколько лет назад мы считали не операбельными», - розповідає Борис Тодуров.

Кардіохірургія вийшла на новий рівень. Почали оперувати навіть недоношених дітей вагою в шістсот грамів. А вади серця взагалі усувати без розрізу грудної клітки. Ендоваскулярний метод дозволив без ризику повертати пацієнтів до здорового життя.

«Появились первые окклюдеры, которыми начали лечить инсульты и аневризмы головного мозга. Появились МРТ, компьютерные томографы. Диагностика стала на порядок совершеннее».

Рік тому всі медичні заклади зіткнулися з новим викликом, який також успішно долають. Пандемія коронавірусу внесла свої корективи, але не зламала лікарів. Вистояти допоміг Фонд Ріната Ахметова, який довгі роки йшов пліч-о-пліч з провідними клініками країни. Надавав оклюдери дітям, оплачував ліки та витратні матеріали для операцій. Забезпечував сучасним устаткуванням.
А торік інститут серця отримав від Фонду Ріната Ахметова ПЛР-аналізатор, який дозволяє вчасно виявляти ковід у хворих.

"Боротьба з Ковід-19", Рак виліковний, Зупинимо туберкульоз - масштабні проєкти Фонду Ріната Ахметова, спрямовані на порятунок людей. І допомога безперервно надається вже 15 років.

«За время работы Фонд помог выжить пяти миллионам человек. Когда реализовывались большие национальный программы. Борьба с ковид-19 в Украине, в рамках которой Ринат Ахметов по своему личному решению направил 450 миллионов гривен на помощь государственной системе здравоохранения. Это крупнейший частный вклад в помощь, поддержку и совершенствование государственной системы здравоохранения в Украине», - наголосила член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталія Ємченко.

Майбутнє країни залежить від нас. Об'єднання зусиль і медиків, і благодійників рятує людей. А відтак надія на краще залишається в серці кожного.