12:37, 24 березня

«Британський штам коронавірусу уже на всій території країни», – Степанов

Міністр охорони здоров'я зазначив: ситуація з коронавірусом в Україні погіршується.

поділитись:
«Британський штам коронавірусу уже на всій території країни», – Степанов - фото 1

Кількість хворих більшає через новий агресивний британський штам коронавірусу, який є втричі заразнішим, якщо порівняти з попереднім. Про це міністр повідомив на брифінгу МОЗ.

Він більш агресивний. Вражає молодих людей, більш контагіозний, тобто швидше передається та спричиняє тяжкий перебіг хвороби. З цим найперше і пов’язана висока кількість госпіталізацій, яка значно зросла під час третьої хвилі, – розповів Максим Степанов.

Міністр також додав, що для штаму характерна важка клінічна картина, а безсимптомний перебіг хвороби практично не фіксують. До лікарень потрапляють 30–40-річні. Крім органів дихання, вірус почав вражати слизові, нирки, печінку та навіть центральну нервову систему.

Зафіксовані непоодинокі випадки, коли хворі на британський штам помирали від фізичної відсутності потреби дихати, хоча були водночас в абсолютній свідомості. Ці дані ми отримуємо і від наших західних колег, з якими підтримуємо постійний зв’язок, щоб надавати кваліфікованішу допомогу, – наголосив Степанов.

Ускладнює ситуацію і зневага деяких громадян до необхідності дотримуватися певних епідеміологічних правил, зазначили у МОЗ.