13:10, 03 липня

Будівля колишнього радіовузлу. Чи є в неї майбутнє?

Від потужного інформаційного центру до напіврозвалених горілих руїн. Колись з другого поверху будівлі, відомої як радіовузол, транслювалися новини та різноманітні програми для маріупольців. Згодом покинута споруда привертала увагу лише безхатьків, екстремалів та асоціальних осіб.

поділитись:
Будівля колишнього радіовузлу. Чи є в неї майбутнє? - фото 1

Стіни у тріщинах, побиті шибки, балкон - взагалі відвалився. Зараз до будівлі колишнього радіовузла - не потрапиш. Територія зачинена, на паркані висить замок. Проте понад сто років тому, це місце було одним з найпримітніших у Маріуполі. Двоповерхова з великим підвалом. За словами краєзнавців, звели будівлю на межі 19-20 століть.

Проте хто саме та для чого будував споруду - достеменно невідомо. Будинок зведений у стилі модерн. На фасаді - симетричні візерунки. Широкі вікна прикрашає мінімалістичний декор. Всередині - високі стелі з вінтажними елементами. Два поверхи поєднують величезні сходи. У наші дні багатий дизайн занепав. У 2007 році будівля постраждала від вибуху. Двічі палав інтер'єр.

За радянських часів у будівлі працював потужний радіоцентр. Його сигнал приймали навіть за декілька кілометрів від міста. Через деякий час журналісти переїхали з будівлі радіовузла до більш комфортного телецентру. Споруда пустувала. Згодом - стала власністю приватного підприємця. Коли саме - точно невідомо. Власники змінювались. У міськраді нам розповіли - у 2018 році останній хазяїн виставив будинок на продаж. Муніципалітет вже збирав документи на купівлю.

«Ми хотіли створити там арт-об'єкт, планували встановити в віконних отворах наших відомих людей, підсвітити це якось, але в останній момент будинок перекупили, і тепер він уже в іншій приватній власності», - каже директорка комунального підприємства "M.EHUB" Марія Сльота.

Тож поки фахівці шукають можливості впливу на власників.