19:05, 26.10.2020

Через карантинні обмеження в Маріуполі важко потрапити в громадський транспорт

Пасажири - на вихід, а з водія – штраф. Правоохоронці перевіряють дотримання карантину в громадському транспорті і вже штрафують.

поділитись:
Через карантинні обмеження в Маріуполі важко потрапити в громадський транспорт - фото 1

Нагадаємо, згідно з постановою Кабміну, в помаранчевій зоні дозволено перевозити стільки людей, скільки місць в салоні. Але деякі екіпажі цієї норми не дотримуються. Чому? І як реагують у міськраді?

Патрульні поліцейські проводять рейди з початку минулого тижня. 19 жовтня Маріуполь увійшов до помаранчевої карантинної зони. А тому в громадському транспорті стояти ніхто не повинен. Водії мають перевозити пасажирів лише на місцях для сидіння. Люди кажуть, про нове правило не чули, а тому були не готові перервати поїздку.

«Вчора такого я не бачила. Постійно їжджу і такого не було».

Деякі взагалі не згодні з обмеженням, бо через нього на зупинках великі черги.

«Три автобуса пропустила, ще четвертий затримують»
«Нам в лікарню, лікар призначив на 12 ми поспішаємо, як нам бути, а?!»

А дехто навіть на вимогу правоохоронців виходити з салону не хоче. Після рейсу патрульні склали на водія протокол. Тепер Пан Костянтин має сплатити штраф - 17 тисяч гривень.

«Люди розлючені, агресивні, штовхаються. Вони що, слухають кондукторів і мене? Ми стільки не заробляємо, 17 тисяч штраф», - обурений водій Костянтин Суховорін.

У поліції кажуть, за тиждень склали 23 протоколи на водіїв-порушників. У день зупиняють близько п'яти автобусів і тролейбусів. З початку карантину в Маріуполі виписали майже 60 штрафів за порушення обмежень.

«Транспорт працює з 50% завантаженням від загальної пасажиромісткості. Комісія по ТБЧС поки рішення своє не відміняв. У результатах, які прийме комісія ТБСЧ, буде повідомлена додатково», - розповіла пресофіцерка управління патрульної поліції в Донецькій області Ольга Артюхова.

У профільному департаменті запевняють, захищатимуть водіїв у суді. Бо ті працюють згідно з рішенням спеціальної комісії.

«Транспорт работает с 50% загрузкой от общей пассажировместимости. Комиссия по ТБЧС пока решение свое не отменяла. О результатах, которые примет комиссия ТБСЧ, будет сообщено дополнительно», - зазначив директор департаменту транспорту та зв'язку Василь Клат.

Нині на лінію випустили максимальну кількість транспорту: 194 комунальних машини і 92 приватні маршрутки. У поліції ж кажуть, рейди проводитимуть і далі.