18:40, 10.08.2020

Через скасування виборів депутати Донеччини звернулися до Президента

Центральна виборча комісія визначила громади, де не проводитимуть місцеві вибори. Усі громади зі списку розташовані на лінії зіткнення. У переліку - 8 сільських, селищних та міських територіальних об’єднань Луганської області та 10 - Донецької. У список увійшла й Сартана.

поділитись:
Через скасування виборів депутати Донеччини звернулися до Президента - фото 1

На позачерговій сесії у селищі Сартана присутні депутати з Чермалицької, Павлопільської, Талаківської, Лебединської сільрад. Також представники громад Широкиного та Комінтернового. На розгляді - тільки одне питання.

«Розглянути звернення до Президента України, до Центру виборчкому та голові ОДА Донецької області та, мабуть, попросити їх переглянути цю постанову та надати нам можливість проголосувати».

Розповідають, у постанові причина заборони виборів - неможливість гарантувати безпеку на виборчих дільницях. Проте депутати наголошують, таке рішення для них дивне. Місцеві згадують попередні роки, коли їх селища постійно обстрілювалися. Проте тоді вибори - все одно проводили.

«Зараз більш-менш у нас стабільність, тиша. Коли Сартанців обстрілювали в 14, 15, 16-м роках, ніхто не злякався прийти на вибори».

Депутатка з Павлополя Тетяна Пугач каже, вони на лінії вогню вже шостий рік. Та попри це, до останнього там працювали і школи, і садочки, і магазини. Нагадує, торік також проводили президентські вибори.

«Тоді все було добре. Чому зараз? Незрозуміло ... Відповідь на це питання незрозуміла. Ми всі віддали голоси за нашого Президента Зеленського, в надії щось зміниться. Почало змінюватися», - каже депутатка.

Підтримав депутатів і колишній селищний голова Сартани, а нині - секретар Маріупольської міської ради Степан Махсма.

«Вибираємо Президента України, вибираємо депутатів Верховної Ради, а сьогодні, коли настають вибори до місцевих рад, нам кажуть нї, неможливо це зробити. Ми підтримали реформу місцевого самоврядування, підтримали децентралізацію. Для чого? Для того, щоб наблизити послугу до кожної оселі громади, незалежно, де вона знаходиться, і виходить, ми це робили даремно?», - каже Степан Махсма.

Людей турбує питання про подальше життя громад.

«Територіальна громада об'єднана існувати не зможе. Ми не зможемо ні бюджет прийняти, ні рішень затвердити, ні комітету створити. Робота буде зупинена. Тому вибори просто необхідні», - каже депутат Лебединської сільської ради Артем Давиденко.
«Значить є небезпека, що тут буде теж військово-цивільна адміністрація, тобто це одноосібне управління бюджетами та все інше без депутатів, без нікого, точно так, як це відбувається і в Широкино», – каже представник громади Широкиного Олександр Пилипенко.

Місцеві жителі також налаштовані відстоювати своє право на голосування. У Сартані пан Олександр проживає понад 20років. І бажає сам обирати місцеву владу.

«Це наш вибір, хотіли б згідно з Конституцією, що б все було, хотілося, щоб голосування пройшло в селищі Сартана і оточуючих селищах», - каже житель Сартани Олександр.

Звернення до Президента України, ЦВК та Донецької облдержадміністрації щодо можливості проведення виборів в Сартанській об'єднаній територіальній громаді депутати підтримали одноголосно.