19:04, 09.11.2020

Чи легко іноземцям вивчити українську?

Понад 250 тисяч слів, три форми майбутнього часу і часто вживані зменшувальні форми. Так про українську кажуть науковці. А історики ж запевняють - на азовському узбережжі солов'їну можна було почути ще в сімнадцятому сторіччі.

поділитись:
Чи легко іноземцям вивчити українську? - фото 1

Сьогодні вся країна відзначає День української писемності та мови. В Маріуполі серед студентів - чимало іноземців. На першому курсі МДУ вчиться хлопець із Камеруну. Два з половиною роки він живе в Україні та вчить нашу мову. Каже, завдяки читанню вже знає багато слів, але поки що погано говорить. Та планує в подальшому вільно володіти українською.

«Важко, коли вчив, але потім вже розумів. Треба тільки вчитися, читати. Українська мова ваша офіційна, тому треба», - каже Мгбоне Сааг Юльєс Бокаде.

В Приазов'ї українська залунала наприкінці сімнадцятого сторіччя, кажуть історики. Тоді на цій землі переселялися різні етнічні групи. А виявили це під час вивчення старовинного одягу. Наймасовіше переселення українців в наш регіон відбулося на початку двадцятого сторіччя.

«Кількість українського населення ще збільшується. І це ми можемо бачити в таких документах, як наприклад "Всеросійський перепис населення" від 1926 року. Там вже більше 30% складає українське населення», - розповідає завідувачка музею Народного побуту Наталя Арусланова.

Нині ж маріуполіьці з усією країною писали диктант єдності. Організатори диктанту кажуть, у такий спосіб хочуть згуртувати українців. Усі надіслані роботи перевірить комісія. І найкращі - отримають подарунки.