09:58, 27.11.2020

Чи можна вдруге заразитися коронавірусом? Лікар дав пояснення

Лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський опублікував дослідження, де пояснив чи довго зберігаються антитіла після хвороби і чи можна занедужати вдруге.

поділитись:
Чи можна вдруге заразитися коронавірусом? Лікар дав пояснення - фото 1

У дослідженні взяли участь друзі, знайомі та пацієнти лікаря, які перехворіли на коронавірус.

Медик наголошує: антитіла після одужання зберігаються довго та люди масово не хворіють повторно. Ті хто одужують, демонструють, як імунна система здатна впоратись з COVID-19. І цей імунний захист залишається, щоб попередити повторне зараження. Лікар усе це підтверджує прикладами зі своєї практики.

Приймаючи сотні хворих, на повторне зараження натрапляємо ДУЖЕ рідко. Це казуістичні, суперечливі та недостатньо вивчені випадки. І вони, я повторююсь, ДУЖЕ рідкісні. Це не правило, не закономірність, а виняток. Можливо, у таких пацієнтів є глибинні дефекти імунної системи. Можливо, особливості потужної неспецифічної відповіді на вірусні інфекції сприяють недостатності формування клітин пам’яті, написав Євген Дубровський.

І додає, більшість, мало не 99,9% демонструє потужний та нормальний імунітет після коронавірусного захворювання.

Антитіла є, і вони тримаються досить довго. Як мінімум, 150 діб. Щоб це довести, витрачено багато часу та сил. Але дослідження успішне та показове. Подальші спостереження покажуть, наскільки ще довго здатні залишатись ці специфічні антитіла, зазначив Євген Дубровський

Та закликав українців не панікувати та не вигадувати нісенітниць там, де їх немає.