10:00, 10.11.2020

Чи введуть в Україні штрафи за поліетилен?

Відповідний законопроєкт поки на розгляді. Планують заборонити  - одноразові кульки без ручок для овочів, круп, хлібу, сиру, масла. Також ті, що витримують більше 3 кг, в яких дехто зазвичай носить продукти додому.

поділитись:
Чи введуть в Україні штрафи за поліетилен? - фото 1

За розповсюдження та неправдиве маркування складу пакета - санкція до трьох з половиною тисяч гривень. Повторне ігнорування правил карається сумою у 9 тисяч. Ввести в дію закон планують з 1 січня наступного року, а окремі його положення - з початку 2022. Так у виробників та споживачів буде час на адаптацію. В деяких місцевих супермаркетів вже декілька років пропонують покупцям екологічну альтернативу.

Паперові пакети пропонують і для випічки. Різного розміру та форми і безкоштовно. Пергаментну упаковку можете отримати і у м'ясному відділі. Завдяки використаню біоматеріалів, забруднення довкілля буде зменшуватися, впевнені в адміністрації.

«Правильно використовуємо упаковку, а не засмічуємо, підтримуємо дуже давно цей напрямок. Звичайно далі будемо розвивати цю тему, будемо працювати над новою упаковкою, зараз є альтернатива і будемо розширювати», - каже керівниця супермаркета Ірина Любимова.

За можливості обирає екопакети і пані Наталя.

«Це екологічно і він з вигляду зовнішньому .. не можу сказати, що він на 100% практичний, але він мені подобається», - каже покупчиня.

А от Ігор купив пластиковий пакет. Каже, знає про його шкоду для природи, але запевняє, полієтилен використовує потім повторно. Та наголошує, іноді змушений купувати пластик, адже зазвичай не всюди можна знайти екопродукцію.

«Будемо купувати такі, якщо не буде їх. Просто другого виходу Чи не буде у людей. А у цих друге життя є, більш витривалі, ніж паперові. А ми туди збираємо пластикові пляшки і викидайте на смітник», - каже житель Маріуполя.

Поки у нас законопроєкт на розгляді, деякі країни повністю відмовилися від пластику. Наприклад у Німеччині університети створюють екосумки зі своїм логотипом. А в дитсадочках до них складають іграшки. У Коста-Ріці одноразовий посуд роблять з цукрової тростини, трубочки - з паперу, а в Таїланді - з бананового листя та бамбуку. В Індії - шиють екосумки зі старих сарі. Покарання - передбачені. Особливо суворі закони в Кенії, Австралії, Тайвані. Наприклад, в Кенії туристи повинні залишити пакет в аеропорту, інакше - штраф від 19 000 доларів, а на тих, хто порушив заборону вдруге, чекає ув'язнення до чотирьох років.