20:22, 15.06.2020

Чому не падають ціни на сезонні фрукти?

Яблука та лимони зникли з прилавків, а ціни на черешню та вишню - й досі зависокі. Чому у сезон ягоди не дешевшають?

поділитись:
Чому не падають ціни на сезонні фрукти? - фото 1

 

Олена торгує овочами. Асортимент "літній". Ніяких цитрусових, старої моркви чи картоплі. Лише врожай нового сезону. Кабачки по 10, помідори по 35 гривень, зелений горошок по 40. Ціни помірні, - каже жінка.

«Огірочок впав до 18 гривень. Бачите, красивий хороший дрібненький, можна вибрати. Можна вже закочувати. Тому що в серпні буде по 30. Помідорчик ще тримається в ціні. Але це все тепличний помідор», - каже продавчиня.

Є в продавчині і черешня. Такий товар нині в дефіциті. Тому і вартість - зависока. За кілограм править 60 гривень. І це за дрібну ягоду.

«До 100 черешня доходить. Тому що град все побив, морози. А вишенька поки 60. Але це перша. Трохи далі буде дешевше».

Та такі ціни відлякують покупців:

«Черешню жодного разу не брала, тому що 80 гривень - це дуже дорого».
«У нас на дачі її обліплено, повно. А чому тут така? Напевно, тому що привізна. Взагалі в місті повно на деревах черешні».

А пані Надія торгує полуницею. Відранку продала більше 100 кілограмів. Ціна на ягоду впала. Якщо навесні доходило до 150 гривень за кілограм. Зараз - можна купити набагато дешевше. Зараз ягіда коштує 65 гривень.

Смаколик з Харкова. А от яблука - взагалі щезли з прилавків.

«Яблуко навіщо брати, якщо там 40 гривень відпускна ціна, за скільки людям віддавати? Люди зараз полуницю не хочуть брати, ледве-ледве торгуєш. А яблуко особливо. Воно несмачне зараз, час минув яблука», - каже продавчиня Надія.

А ті, хто везуть товар з власного города - кажуть: виростити овочі і фрукти вкрай важко. Тож і прогнозують: як тільки спека вдаре до +40 - рослини можуть погоріти. Тоді ціни на помідори й огірки - підскочать.