12:09, 17.09.2020

Чотири штами вірусу грипу атакують українців цього сезону

Хвилю грипу очікують у жовтні. Торік захворіли майже 5 мільйонів людей. Зараз грип може бути особливо небезпечним через пандемію коронавірусу. Тож медики радять робити щеплення, аби захиститись.

поділитись:
Чотири штами вірусу грипу атакують українців цього сезону - фото 1

Ольга прийшла до маніпуляційного кабінету аби зробити уколи, які виписав лікар. Каже, вакцинувалася б від грипу, якщо б це було безкоштовно.

«Я пенсіонерка. Коли я працювала - змушували. Робили щеплення, все як годиться».

Не робила щеплення від грипу торік і Галина. Та цієї осені хоче цю ситуацію виправити.

«Як буде в місті кампанія по вакцинації, ми візьмемо участь. Буде завезена якісна вакцина, платно, безкоштовно - зробимо», - каже жителька Маріуполя.

Потрібна вакцина не входить до переліку обов'язкових і не закупається за кошти національної служби здоров'я. Проте медики наголошують: робити щеплення важливо.

«Небезпека нашарування однієї інфекції на іншу, тобто я маю на увазі коронавірус і вірус грипу, загрожує дуже серйозними ускладненнями. Тому я б рекомендувала населенню все-таки подумати про вакцинацію проти грипу», - каже старша медсестра Тетяна Масалітіна.

Грип імовірно накриє Україну двома хвилями. Перша - буде наприкінці жовтня, друга - в січні. Чекають чотирьох штамів. Проти двох типів А і двох В - вакцину виробляють за кордоном. У Міністерстві охорони здоров’я вже ведуть перемовини з Францією, Нідерландами, Південною Кореєю та Китаєм.

«Країна хоче закупити вакцину від грипу, але попит на цю вакцину дуже -дуже великий на світовому ринку. Він пов'язаний із тим, що у нас епідемія і Covid і так само очікуються хвилі грипу в інших країнах. Кількість вакцини, яка надійде на ринок України, складає понад 600 тисяч доз», - розповів керівник експертної групи з імунопрофілактики МОЗ Сергій Литовка.

Безкоштовно робитимуть щеплення тим, чиї професії - у групах ризику. Це медики, освітяни та військові. В Уряді підрахували, - потрібно закупити додатково ще півтора мільйона доз. Подбати про вакцинацію варто всім, наголошують імунологи. Симптоми грипу та коронавірусу часто схожі. А імунна парасолька дозволить уникнути одного з захворювань - і комусь збереже життя.

«Обов’язково вакцинуються люди, які мають хронічні захворювання серцево-судинної системи, легеневої системи, цукровий діабет, люди з ожирінням, обов’язково вакцинуються вагітні», - наголосила завідувачка кафедри національної медичної академії Алла Волоха.

Ефективність вакцини - близько 80%. Навіть якщо грип чи ГРВІ застане під час осінньо-зимового сезону - перебіг недуги буде нескладним.