10:45, 25.04.2020

Ціни під контролем: вартість яких продуктів буде регулювати уряд?

Молоко, гречка, борошно та інші соціально важливі продукти більше не дорожчатимуть. Принаймні, без згоди уряду. Відтепер торговельні мережі забов'язані повідомляти про цінові зміни заздалегідь і обґрунтовувати їх необхідність.

поділитись:
Ціни під контролем: вартість яких продуктів буде регулювати уряд? - фото 1

Зокрема, держава обіцяє регулювати вартість антисептиків та інших засобів захисту. На час карантину Уряд запровадив регулювання цін на 10 соціально значущих продуктів харчування, ліки та засоби захисту від вірусу.

«Коли торгівельна мережа збереться піднімати ціну на якийсь товар, на продукти харчування. Вона зобов'язана подати декларацію, задекларувати цей факт в держпродспожив службі у вигляді електронного листа», - каже економіст Олег Пендзин.

Так мають фіксувати зміни цін на кожну стратегічну позицію. Наприклад, сьогодні вартість гречки - від 30 гривень, цукру – 15 гривень, за буханку хліба - близько 12 гривень.

«Весь світ практично пішов на карантин і позакривались заклади громадського харчування попит впав. І як наслідок практично на весь спектр продуктів харчування, зокрема це стосується і зерна ціна на світовому ринку пішла вниз», - зазначає економіст.

В аптеках - ситуація інша. Захисні маски є далеко не всюди. Ціна - приблизно 15 гривень. Маленька пляшечка дезінфектора - за 50. Через постанову столичні аптечні мережі зобов’язалися знизити націнку на маски на 1 гривню. Але чи відповідає висока вартість, спровокована попитом, якості?

«Вы купили бракованную маску или у вас есть химический ожог от этой маски или аллергическая реакция вы пишите жалобу. Вы можете написать в антимонопольный комитет на необоснованную стоимость масок. Но это не будет так быстро», - розповів виконавчий директор союзу споживачів України Максим Несміянов.

Головне - зберегти чек. У ньому - інформація про підприємця. І це буде доказом того, що конкретний соціально значущий товар ви купували саме в цьому магазині.