Співробітники Державного бюро розслідувань спільно з працівниками Державної прикордонної служби затримали прикордонника з Дніпропетровщини. Його підозрюють у тому, що за хабарі він допомагав призовникам уникати мобілізації, оформлюючи їм фіктивні документи про інвалідність.
Знайомі особи шукали чоловіків, які прагнули уникнути військової служби та незаконно перетнути кордон України, повідомляє Цензор.НЕТ.
Елементи слідства
Посилаючись на свої зв'язки з медичними працівниками, зокрема в Одеській області, обіцяв забезпечити оформлення фіктивної інвалідності. При цьому їхати до Одеси було не потрібно, оскільки всі питання щодо встановлення інвалідності вирішуються дистанційно.
Вартість "пакету послуг" становила 12 тисяч доларів США
Після отримання необхідних документів, чоловікам потрібно було самостійно звернутися до соціальних служб, які офіційно визнавали їх статус як осіб з інвалідністю. Після цього ці "клієнти" підлягали виключенню з реєстрації в ТЦК та СП.
Наступним етапом мала стати втеча за кордон. Фігурант детально інструктував чоловіків щодо поведінки під час перетину державного кордону, аби не викликати підозр у прикордонників.
Прикордонника спіймали "на місці злочину", коли він отримував хабар у сумі 12 тисяч доларів США від одного з своїх клієнтів.
Наразі прикордоннику повідомлено про підозру за незаконне переправлення осіб через державний кордон України.
Санкція цієї статті передбачає відбуття покарання у вигляді ув'язнення терміном до 7 років.
#Дніпропетровська область #Мобілізація #Інвалідність #Одеська область #Одеса #Державне бюро розслідувань #Долар США #Державний кордон України #Ув'язнення в Україні #Термін