РФ постійними ударами намагається розділити нашу енергосистему. Так, на Лівобережжі в нас дефіцит, але через пошкоджені підстанції не можуть передавати потужності з Правобережжя.
Про це в ефірі "КИЇВ24" розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
За його словами, Правобережний регіон, в якому знаходяться 9 атомних енергоблоків, має надлишок електроенергії.
"У регіонах, таких як Івано-Франківщина, Львівщина та Тернопільщина, немає жодних відключень", -- зазначив фахівець у галузі енергетики.
В той же час на Лівобережжі спостерігаються значні нестачі та часті відключення. Це питання також торкається Києва, який знаходиться на важливому перехресті.
"Є також третя зона, де розташовані прикордонні області — Сумщина, Чернігівщина та Харківщина. Тут ворог не лише атакує генерацію та операторів системи передачі, а й операторів системи розподілу. Це відбувається практично щодня," — зазначає Омельченко.
Так, у нас є певні потужності, хоча їх недостатньо. Проте навіть те, що є, ми не можемо перевести з Правобережжя на Лівобережжя, оскільки ворог атакував підстанції "Укренерго".
"Існує дефіцит у мережі, що означає наявність певних обмежень. Це становить серйозну проблему," -- підкреслив Володимир Омельченко.
Нагадуємо, що в Україні 16 листопада знову введені обмеження на електропостачання для домашніх споживачів.
Відключення електроенергії, зокрема, відбуватимуться в столиці, а також у Київській та Дніпропетровській областях. Більш детальну інформацію про розклад можна знайти в матеріалах ТСН.ua.
#Київ #Росія #Чернігівська область #Дніпропетровська область #Львівська область #Суми Площа #Графіка #Київська область #Харківщина #Лівобережна Україна #Івано-Франківськ #Дефіцитні видатки #Центр Разумкова #Правобережна Україна