З перших днів повномасштабного вторгнення професійний спортсмен, майстер спорту, призер чемпіонатів світу і Європи став на захист України. Вадим був командиром екіпажу безпілотних авіаційних комплексів, мав чисельні нагороди. Загинув на Дніпропетровщині під час артилерійського обстрілу.
"Я досі не можу осмислити це. Вадим - мій товариш по класу. Ми не мали можливості часто спілкуватися, але наші рідкісні зустрічі та переписки в Інтернеті завжди були наповнені теплом, спогадами та позитивними емоціями. Він був неймовірною людиною!" - поділилася своїми думками однокласниця Олександра Мартиненко.
Вадим народився 10 січня 1995 року в Голованівську на Кіровоградщині. Після школи хлопець вивчився на електромонтера у Голованівському ПТУ № 38, вступив до Уманського університету садівництва на факультет "Менеджмент", а згодом перевівся в Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини та здобув диплом магістра за спеціальністю "Фізична культура і спорт".
"Університетська спільнота в скорботі. З великим болем повідомляємо про втрату ще одного нашого героя – воїна Збройних Сил України, випускника магістратури факультету фізичного виховання, майстра гирьового спорту, багаторазового призера Чемпіонатів світу та Європи, а також трикратного чемпіона світу серед студентів – Вадима Валентиновича Марчака", – так відреагували в навчальному закладі на цю трагічну новину.
Вадим з ранніх років присвятив себе спорту, виховуючись у Голованівській дитячо-юнацькій спортивній школі. Його кар'єра вражає численними досягненнями: він неодноразово здобував призові місця на Чемпіонатах світу та Європи з гирьового спорту; став трикратним світовим чемпіоном серед студентів у цій дисципліні; встановив світовий рекорд серед студентів з гирьового спорту; а також не раз відзначався як призер та Чемпіон України у цій же сфері.
Молодий чоловік входив до складу команди силового жонглювання гирями "Юність", що базується в Голованівській ДЮСШ, і не раз здобував титул чемпіона України у цій дисципліні.
"Вадим відзначався своєю рішучістю, турботою та вірністю своїй країні", - згадують про героя місцеві мешканці.
З моменту початку повномасштабного вторгнення Вадим вирішив стати на захист своєї країни. Протягом своєї служби він був удостоєний кількох нагород: нагрудного знака "Золотий хрест", нагрудного знака "Військова честь", повторного нагрудного знака "Золотий хрест" з додатковою накладкою у вигляді рельєфної "Гілки дубового листя", а також нагрудного знака "Золотий Птах" ІІІ ступеня.
24 листопада 2025 року молодший сержант Вадим Марчак втратив життя під час виконання бойового завдання в районі Новопавлівки на Дніпропетровщині.
"Не кожна мама може похвалитися таким сином, і я це кажу без жодного перебільшення. З Вадимом я відчувала справжнє щастя і була впевненою у своїх силах, навіть у найскладніші часи. Ми мали великі мрії про мирне майбутнє нашої української нації, про те, як ми переможемо ворога, і що Україна стане найславетнішою країною у світі," - поділилася своїми думками про сина пані Раїса.
Попрощалися з військовим у Голованівську 28 листопада 2025 року.
Слава Герою!
#Україна #Спорт #Збройні сили України #Дніпропетровська область #Кіровоградська область #Командир підрозділу #Чемпіонат України з футболу #Європа #Хрест #Професійно-технічне училище #Чемпіонат світу з футболу #Студент #Екіпаж #Умань #Молодший сержант #Менеджмент #Фізичне виховання #Ступінь магістра #Садівництво #Майстер спорту #Спортивна школа #Голованівський район #Гирьовий спорт #Значок. #Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини #Голованівськ #Фізична культура #Дуб