
Протягом першого півріччя 2025 року місцеві бюджети отримали 21,28 млрд грн від плати за землю, що на близько 15% перевищує показники за той же період минулого року.
Цю інформацію надає Державна податкова служба, повідомляє агентство Укрінформ.
Відзначається, що платники податків внесли до місцевих бюджетів на 2,75 млрд грн більше для розвитку громад, порівняно з аналогічним періодом 2024 року, коли надходження становили 18,53 млрд грн.
Найбільші надходження від плати за землю зафіксовані в Дніпропетровській області (3,78 млрд грн), столиці України – Києві (3,16 млрд грн), а також в Одеській (1,89 млрд грн) та Львівській (1,47 млрд грн) областях.
У Державній податковій службі наголосили, що земельний внесок є невід'ємною частиною податку на майно. Цей платіж охоплює як земельний податок, так і орендну плату за ділянки, що перебувають у державній чи комунальній власності.
Власники земельних ділянок та землекористувачі зобов'язані сплачувати земельний податок з моменту, коли вони отримують права власності або користування на конкретну ділянку. Якщо ці права припиняються, плата розраховується за фактичний час, протягом якого земля була в їхньому володінні або користуванні в даному році.
#податок #Київ #Укрінформ #Дніпропетровська область #Львівська область #Одеська область #Земельна ділянка #Спільна власність #Землі Німеччини #Державна податкова служба України #Місцевий бюджет #Платник податків