18:11, 25.11.2020

Covid-19 – справжнє випробування для лікарів

Холера, свинячий грип - це те, з чим щодня стикаються інфекціоністи. Але навіть такі небезпечні хвороби не потребували посилених засобів безпеки, як при Covid-19, кажуть лікарі.

поділитись:
Covid-19 – справжнє випробування для лікарів - фото 1

Кого не лякають обмеження під час карантину, так це інфекціоніста Анатолія Казанцеві. Двадцять років у масці. За час роботи у цій галузі встиг попрацювати із небезпечними хворобами у різних куточках світу.

«Бувають і масові випадки захворювання, коли звертаються по 120, 140 осіб. Миттєво, в один і той же день», - розповідає завідувач інфекційного відділення Анатолій Казанцев.

Медик каже: таких засобів безпеки раніше не використовували. Навіть під час роботи з холерою.

«Зараз лікарні змушені використовувати величезну кількість засобів індивідуального захисту персоналу».

Два реанимационных отделения по шесть коек. В среднем больные находятся в стационаре до десяти дней.

«У нас зараз задіяні понад чотириста медиків. Вони працюють позмінно, цілодобовому в режимі. Робота дуже інтенсивна, важка. Ми встигаємо надати людям допомогу, виписувати їх або здоровими додому, або виписати на підтримуючу терапію. І тоді естафетну паличку приймає амбулаторна служба», - розповідає головний лікар Маріупольської лікарні № 4 Володимир Жигіль.

Такі бригади працюють цілодобово. Їх у Маріупольській лікарні двадцять. Колосальне навантаження на медиків можна полегшити завдяки сучасному обладнанню. Фонд Ріната Ахметова та компанія Метінвест від початку пандемії допомагають лікарням Донеччини.

«По Донецькій області ця допомога вона неоціненна. Хочеться подякувати Рінату Леонідовичу Ахметову, Фонду Ріната Ахметова за таку системну допомогу, яку вони надають закладам охорони здоров`я Донецької області», - зазначив радник керівника Донецької облдержадміністрації Микола Трофименко.

Цього разу тут отримали п’ять апаратів ШВЛ сучасного зразка.

«Допомога Фонду Ріната Ахметова постійна, системна і своєчасна. Тобто все те, що нам було необхідно з перших днів в боротьбі з пандемією, ми негайно отримували», - наголосила секретарка міської ради Ксенія Сухова.

Допомога Фонду та компанії Метінвест особливо актуальна саме тоді, коли пандемія набирає обертів.

«Також медустанови Маріуполя отримали 20 тисяч експрес-тестів, засоби індивідуального захисту для медиків, аналізатор проб в комплекті з тест-системою і боксом біо-безпеки. А також інше обладнання для проведення високоточних аналізів», - розповіла директорка програм і проєктів Фонду Ріната Ахметова Ірина Блажан.

Загалом Фонд придбав понад 200 висококласних апаратів ШВЛ, понад 180 уже передав лікарням у чотирнадцяти регіонах України.