19:00, 05 лютого

Депутати Маріупольського району проти видобутку цирконію біля Нікольського

Сьогодні Маріупольська районна рада провела третю сесію. Депутати вирішили: видобуток цирконію заборонити, ділянку біля Нікольського з аукціону - зняти, а за участю місцевих фахівців провести експертизу.

поділитись:
Депутати Маріупольського району проти видобутку цирконію біля Нікольського - фото 1

Як запобігти видобутку цирконію поблизу селища Нікольське? Саме це питання стало найголовнішим на порядку денному. На думку місцевих, це може викликати екологічну катастрофу та сприяти погіршенню здоров'я людей.

«Розробка призведе до масового знищення населення, рослинного та тваринного світу, отруєння атмосфери та водних ресурсів та, як наслідок, до екологічної катастрофи в регіоні. Звернення всі додаються. Також просимо підтримати подання позову від Нікольської селищної ради до Окружного адміністративного суду міста Київ щодо перевищення повноважень головою Державної служби геології та надр України та порушення конституційних прав людини», - зазначив селищний голова Нікольського Василь Мітько.

Жителів Нікольського підтримали представники всіх трьох фракцій, які входять до складу Маріупольської районної ради, а також громади Мангуша, Сартани та Кальчика.

Тож, у зверненні до Президента, Уряду та Верховної Ради депутати постановили зняти ділянку з аукціону та видалити з реєстру перспективних об'єктів. Це рішення підтримали одностайно. Як проходила сесія детальніше у відео: