20:10, 07.06.2019

Депутати не відправили у відставку кандидатів, як того вимагав Президент

Депутати не відправили у відставку кандидатів, як того вимагав Президент 07.06.2019

поділитись:
Депутати не відправили у відставку кандидатів, як того вимагав Президент - фото 1

Степан Полторак, Василь Грицак та Павло Клімкін - залишаються на посадах. А от закон про тимчасові слідчі комісії, у якому передбачена і процедура імпічменту Президента, депутати ухвалили.


За відставку міністра оборони проголосували усього 67 депутатів. Голосування за відставку Павла Клімкіна та Василя Грицака також виявилось провальними. А от закон про тимчасові слідчі і спеціальні тимчасові слідчі комісії, у якому передбачена і процедура імпічменту президента, депутати ухвалили. За проголосували 279 депутатів. Відтепер комісії розслідуватимуть факти вчинення президентом державної зради та інших злочинів, якщо такі будуть.


Обговорили депутати і Мінські переговори, що відбулися учора в оновленому форматі. Представники майже кожної фракції - обурювалися з трибуни ініціативою Президента оголосити у Мінську про посилення режиму тиші та заборону військовим відкривати вогонь у відповідь на провокації бойовиків. Таку саму думку висловив і Петро порошенко, за президенства якого Мінський формат розпочав роботу.


Та Леонід Кучма, який очолює переговорну делегацію у Мінську, розставив крапки над і. Каже - мова не про заборону українським військовим використовувати зброю. А лише про те, що не можна бездумно відповідати на провокації.


І сьогодні парламентарі повернулися до розгляду поправок до Виборчого кодексу, що передбачає відкриті списки і чотирьохвідсотковий бар’єр. Під час першого читання депутати внесли до законопроекту більше чотирьох з половиною тисяч правок. Розглянути усі і затвердити законопроект у Раді планують до 11 липня.