16:15, 31 серпня

Дешево та чи безпечно купувати речі у секонд-хенді?

Речі з секонд-хендів українці носять уже 27 років - щойно вживаний одяг почали завОзити з Європи. Перш ніж потрапити на вішаки у магазинах - його лагодять та дезінфікують. Якою саме речовиною? Та чи є ймовірність підчепити хворобу з такого вбрання.

поділитись:
Дешево та чи безпечно купувати речі у секонд-хенді? - фото 1

Знімають вішаки з кронштейнів, щільно заповнених одягом різних фасонів і кольорів, перебирають виставлене у рядок взуття, міряють, складають купою й йдуть до каси з цілими горами - у одному зі столичних секонд-хендів ажіотаж від самого ранку. Беруть і на «вихід в люди», і на дачу.

Про це мало хто знає, але знайти у секонд-хендах можна не лише вживаний одяг, але й новий. Тут увесь товар ділять на три сорти.

«Перший сорт - це найкращі речі, зазвичай бренди, ті, що найкращий вигляд мають. Те, що більше носилося і у нього гірший вигляд, воно іде на розпродажний товар», - розповідає касир-адміністраторка секонд-хенду.

До України усе це везуть баулам з Бельгії, Німеччини та США - там збирають у спеціальних банках одягу, не сортують і відправляють до різних країн. Вже у нас його перебирають та оцінюють залежно від стану.

А от дезінфікують речі лише один раз - за кордоном. Безпека таких речовин донедавна була доволі сумнівною - одяг обробляли хлором та формальдегідами, що негативно впливали на дихальну систему. Тепер же від них відмовилися.

За умови, що вживаний одяг пройшов обробку і сертифікований в Україні - його можна вважати безпечним, проте вдома його попрати усе ж варто. Із взуттям ситуація складніша - навіть після дезінфекції на ньому можуть лишитися мікроби.