15:00, 12 лютого

Дітей-переселенців першочергово зараховуватимуть до садочків

Відтепер діти-переселенці мають право на першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти, про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

поділитись:
Дітей-переселенців першочергово зараховуватимуть до садочків - фото 1

Через збройний конфлікт велика кількість внутрішньо переміщених осіб зіткнулася з труднощами запису дитини до черги у державні та комунальні заклади дошкільної освіти. Серед них чимало одиноких матерів з малолітніми дітьми.

27 січня 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 86, якою затверджено Положення про заклад дошкільної освіти, що визначає основні засади діяльності таких закладів (крім будинків дитини, дитячих будинків інтернатного типу).

За ініціативи Мінреінтеграції до зазначеного Положення внесено норму, що передбачає можливість дітям з числа внутрішньо переміщених осіб та дітям зі статусом дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, гарантовано зараховуватися до закладів дошкільної освіти державної та комунальної форм власності першочергово.

В уряд обіцяють і надалі спрощуватиме доступ до державних послуг для внутрішньо переміщених осіб та інших осіб, які постраждали внаслідок збройного конфлікту.