10:30, 25 лютого

Дітей в авто будуть перевозити по-новому. У ПДР України внесли зміни

Без дитячого автокрісла тепер возити дітей можна, але не всім.

поділитись:
Дітей в авто будуть перевозити по-новому. У ПДР України внесли зміни - фото 1

Схвалені зміни до ПДР:

- визначають особливі вимоги до установлення дитячих утримуючих систем в транспортних засобах (наприклад, щоб автокрісло відповідало зросту дитини);
- визначають перелік транспортних засобів, щодо яких допустимі виключення норми використання дитячих утримуючих систем (наприклад, автобуси, карети швидкої, інший спеціалізований транспорт);
- замінюють термін «спеціальні засоби», який застосовується у чинних ПДР на термін «дитяча утримуюча система».

Тож тепер в легкових авто, де планується перевозити дитину зрістом менше 145 см, або молодше 12 років, треба обов’язково мати спеціальні утримувальні системи, які відповідають вимогам чинних правил і нормативів, віку та вазі дитини. Винятком є маршрутки і таксі, якщо їх швидкість не перевищує 60 км/год.

В автомобілі, де два крісла вже встановлені, а третя дитина у віці від 3-х років зафіксовано лише ременями безпеки, швидкість авто не повинна перевищувати 60 км/год.

У разі перевезення дітей до 3-х років на передньому місці допускається встановлення дитячих утримувальних систем, які встановлюються проти напрямку руху з обов’язковим відключенням фронтальної подушки безпеки цього місця для сидіння.