19:10, 25.11.2020

Для літніх людей Уряд рекомендує запровадити пріоритетні години

Для пенсіонерів - спеціальний час. Щоб від 10:00 до 12:00 за покупками йшли здебільшого ті, кому за 65. Адже ці люди - найвразливіші до коронавірусу. Чи готові запровадити такі години у маріупольських аптеках та магазинах?

поділитись:
Для літніх людей Уряд рекомендує запровадити пріоритетні години - фото 1

Один із супермаркетів міста. Петро тільки-но відійшов від каси. Каже, про спеціальний час для покупок чув. Але вважає - таке нововведення не має сенсу. Люди самі повинні контролювати себе: не створювати черг, тримати дистанцію. Крім того, зі своїми годинами закупок чоловік вже визначився.

«В принципі, є час, це ранні години, 5-6 ранку. Є магазин, який працює цілодобово, там в цей час нікого немає. І друге, є магазин, неподалік звідси. Там часто багато проводять знижок. І я, як пенсіонер, кожен день ходжу туди, прогулянка, свіже повітря», - розповідає пенсіонер.

А от пані Валентина іншої думки. Запевняє, обмеження потрібні. Дистанція, спецгодини та контроль кількості покупців дозволять знизити захворюваність.

«Всі за, щоб тільки швидше позбудеться коронавируса. У мене син зазвичай завозить все, просто, що я змушена сьогодні побігти і взяти», - розповідає пенсіонерка.

Керівниця магазину пані Ірина каже, і без таких годин, до обіду літніх людей більше, ввечері - переважно молодь та ті, хто працюють. Додає, сильного напливу покупців - немає.

«Досить працює кас, ми справляємося з усім потоком покупців. У понеділок зі знижкою: при пред'явленні пенсійного посвідчення надаємо знижку пенсіонерам. Про пріоритетні години чули, які ввели в Україні, з 10 до 12, теж дотримуємося цього, і, в принципі, провели роботу з касирами, охороною», - розповіла керівниця супермаркету Ірина Любимова.

А це - єдина в Маріуполі аптека, яка виготовляє ліки. Тому тут відмовити в покупці нікому не можуть.

«Аптека, яка єдина в регіоні виготовляє ліки, до нас люди приїжджають не тільки з Донецької області, і з Запорізької є пацієнти, які приїжджають до нас з рецептами, які потрібно терміново приготувати. Тому ми, природно, приймаємо всіх, незалежно від часу. Ми посилили наші протиепідемічні заходи, що не більше двох людей в приміщенні, посилили частоту обробки, посилили частоту експозицій бактерицидної лампи», - зазначила директор-завідувач комунальної аптеки.

Пані Ірина додає, незалежно від часу та місця люди мають самі себе захищати. Тому у громадських місцях варто одягати маску, тримати дистанцію та мити руки.