18:30, 23 серпня

До 30 річниці незалежності в Україні з’явився артоб'єкт зі сталі Метінвесту

Сьогодні у Черкаській області до тридцятиріччя незалежності нашої держави відкрито артоб'єкт зі сталі Метінвесту «Серце України». Комплекс розташований у географічному центрі  - селі Мар'янівка Звенигородського району.

поділитись:
До 30 річниці незалежності в Україні з’явився артоб'єкт зі сталі Метінвесту - фото 1

Інсталяція складається із 25 пар крил, що уособлюють всі області та республіку Крим. Білі сталеві крила прикрашені характерними для кожної області орнаментами. У центрі під склом - скульптура серця. Композицію доповнює 52-метровий флагшток із найбільшим у Черкаській області прапором України. Площа комплексу - майже 5 тисяч квадратних метрів, висота - понад 5 метрів. «Серце України» - це безбар'єрне середовище: тут передбачені пандус, тактильна навігація, аудіогід, модель комплексу для людей із вадами слуху. Для будівництва артоб'єкту Метінвест надав понад 66 тонн сталі вартістю 2 мільйони 800 тисяч гривень.

«Сьогодні у нас із вами велике сімейне свято – день символу нашої великої сім'ї, день синьо-жовтого прапору, День Державного Прапору України. У 30-ту річницю відновлення нашої незалежності ми піднімемо його саме тут, у географічному центрі України. Саме тут б'ється серце, серце України. Це арт-об'єкт, навколо якого розташовано 25 сталевих крил, що уособлюють наші 24 області і наш Крим», - зазначив на церемонії відкриття Президент України Володимир Зеленський.
До 30 річниці незалежності в Україні з’явився артоб'єкт зі сталі Метінвесту - фото 44416

 

«Сталеве «Серце України» розташоване в самому центрі країни і зроблено з українського металу. І це наш привід для гордості. Ми впевнені, що попереду кожного з нас чекає ще багато приводів пишатися українським, адже металургія і вся промисловість працюють для процвітання і розвитку країни. Група Метінвест створена на екваторі Незалежності України, і щодня протягом усіх 15 років роботи ми ділом доводимо справедливість цих слів. І ми продовжимо це робити, тому що віримо в Україну й українців», - зазначив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.
До 30 річниці незалежності в Україні з’явився артоб'єкт зі сталі Метінвесту - фото 44417