19:13, 02 вересня

До фестиваля Mariupol Classic руїни синагоги перетворили на концертний майданчик

Класична музика вісімнадцятого сторіччя та архітектура - дев'ятнадцятого. Так у Маріуполі пройшов концерт на руїнах у центрі міста.

поділитись:
До фестиваля Mariupol Classic руїни синагоги перетворили на концертний майданчик - фото 1

Руїни синагоги, побудованої в середині дев'ятнадцятого сторіччя. Нещодавно тут збиралися пияки та безхатьки. Нині - звучить наживо класична музика. Серед слухачів - не тільки маріупольці.

На сцені - камерний оркестр "Ренесанс" та відомий український скрипаль-віртуоз Назарій Пилатюк. Ділиться - де тільки не виступав, але на подібній локації - вперше.

«Я працюю взагалі у Львівському Національному будинку органної і камерної музики. Це костел, неймовірної краси орган. А після таких концертів відбуваються концерти, наприклад, на дахах заводів. У Львові у нас проходив такий фестиваль. І ви дуже влучно підхопили такий момент, як то кажуть, бути в темі. І ви в темі. Як модно тепер говорити, в тренді. Тому браво вам, маріупольцям», - каже заслужений артист України Назарій Пилатюк.

Вигуки браво та оплески отримав навзаєм і пан Назар. Разом із маріупольськими музикантами маестро виконав найвідоміші твори Антоніо Вівальді - чотири концерти з циклу "Пори року". За словами директора камерної філармонії та диригента оркестру "Ренесанс" Василя Крячка, і для слухачів, і для музикантів це - цікавий досвід.

У муніципалітеті розповіли - підготувати локацію до виступів було доволі складно. Проте - встигли. І надалі теж проводитимуть там різні культурні заходи.

Виступ "Ренесансу" та Назарія Пилатюка відбувся у межах четвертого фестивалю Mariupol Classic, який триватиме до 7 вересня. Концерти будуть також у камерній філармонії та Драматичному театрі. А цієї п'ятниці симфонічний оркестр із Харкова зіграє на Театральній площі композиції з альбому "Ніч в опері" гурту Queen. Початок о 20:30.