22:09, 14.05.2020

#Дякуємомедикам – як працюють лікарі мікробіологічної лабораторії МОЗ

Робочий день триває 15 годин! У мікробіологічній лабораторії київського лабораторного центру МОЗ України дослідження проводяться майже безперервно.

поділитись:
#Дякуємомедикам – як працюють лікарі мікробіологічної лабораторії МОЗ - фото 1

 

Тетяна Купріянова майже19 років працює у мікробіологічній лабораторії. Другий місяць дослідження на виявлення коронавірусу проводяться майже безперервно - занадто багато людей очікують результатів. Робочий день починається о сьомій ранку і триває до десятої вечора. І - жодного вихідного.

«Дуже багато приходить матеріалу дослідження саме на коронавірус, так як зараз пандемія», - каже завідувачка мікробіологічною лабораторією київського лабораторного центру МОЗ України Тетяна Купріянова.

Процес дослідження - безперервний. Упродовж робочого дня є лише кілька пауз, щоб відпочити, поки триває дезінфекція боксу.

«Щоб виконати максимально, як більше провести досліджень, ми от в такому режимі працюємо, буквально, пів години перерва - і знову, знову...».

В лабораторії дотримуються усіх правил безпеки під час роботи з біологічним матеріалом. Утім, для працівників в цьому сенсі мало що змінилося, вони пильні й уважні, як завжди.

«Засобами індивідуального захисту ми забезпечені. Ми знаємо, як їх правильно використовувати, ми знаємо, як їх утилізувати, як сам процес проводити так, щоб убезпечити себе та інших від зараження».

Через неймовірний графік молодшу дочку Тетяна вимушена була відправити до бабусі.

«Я з нею не бачилась майже 2 місяці, не можна вийти з процесу і підвести своїх колег. Як-то кажуть - я лікар, я давала клятву Гіппократа - я маю її дотримуватись. Тільки хто не можуть, не витримують цього процесу - вони або вже пішли, або йдуть - тут підвести не можна».

Взагалі до пандемії ставиться філософськи. Вважає, що ця ситуація - певний урок для людства.

«Хвороби є і вони завжди існували, але ж не можна зациклюватися. Хочеться, щоб люди зрозуміли і збагнули ми всі, що це випробування. Кожен має переглянути своє відношення до життя, ставлення до інших людей».

Аби подякувати за працю усім медикам, Фонд Ріната Ахметова та телеканал «Україна» розпочали спільний проєкт - #Дякуємомедикам. Настав час сказати спасибі тим, хто щодня ставить наше життя вище за власне. Історія кожного українського медика, який протистоїть коронавірусу, унікальна та має бути розказаною.