10:05, 19.10.2021

Емоційне вигоряння і як з ним боротися

Зненавиділи оточення та роботу? Втратили інтерес до хобі? Постійно втомлені? Якщо відповіли "Так!" на всі три запитання, найімовірніше, що ви "емоційно вигоріли".  У зоні ризику жінки, кажуть психологи, бо вони більше за чоловіків, занурюються у побут родини. Як повернути енергію?

поділитись:
Емоційне вигоряння і як з ним боротися - фото 1

 

Психотерапевтка Олена Лук'янчук усе частіше працює із пацієнтами, які згоріли... емоційно! Серед причин - стрес на роботі, удома, і невичерпний потік інформації. Мозок такої роботи на "максималках" не витримує. Тож все частіше чує від пацієнтів таке:

"Я втомився від людей, мрію підірвати планету. Тобто людина говорить: "Я хочу побути в тривалоій самоті! Емоційне вигоряння це в цілому таке побічне явище благ цивілізацій бажання людини встигнути все за 24 години", - каже лікарка.

В Україні жінки «згасають» частіше за чоловіків! Робота, виховання дітей та монотонні (це важливо) хатні справи - поглинають увесь особистий час. Більшість не дозволяє собі відпочивати упродовж дня. І дарма! Маленькі перерви потрібні перш за все не тілу, а голові!

Поради щодо ментального здоров’я фахівчиня надає під час прямого ефіру "Подолати. Допомагає психолог". Це один з напрямків психологічної підтримки від Фонду Ріната Ахметова. Допомагають насамперед постраждалим через конфлікт на Донбасі.

"В рамках проекту ПОДОЛАТИ, який є підпроектом великого проекту Фонду" Музей "Голоси мирних" "і ми хочемо насамперед донести людям психологічну культуру. Щоб люди розуміли, що вони не одні. Що вони можуть бути почутими", - розповіла психотерапевт.

Попередити емоційне вигоряння можна. Рецепт простий: улюблена справа і трохи фізичного навантаження.

Наш розум міцніє від регулярного сну та різноманітної їжі. А щоб почуватися щасливими, іноді достатньо обіймів із близькими.