14:48, 02 квітня

Епідеміологи України проаналізували китайську вакцину, що поступила в Україну

Що представляє собою китайська вакцина CoronaVac, яка вже прибула до України? Чи потрібно робити щеплення тим, хто вже перехворів на Civid-19 та має антитіла? Та який саме рівень антитіл гарантує, що людина не захворіє повторно?

поділитись:
Епідеміологи України проаналізували китайську вакцину, що поступила в Україну - фото 1

Чи необхідно взагалі здавати тест на антитіла перед вакцинацією? І чи має якесь значення наявність антитіл після хвороби на коронавірус? Запитання, на які епідеміологи мають однозначну відповідь.

«Той рівень антитіл, який є захисним, так званий продуктивний, тобто той, який захищає на 100% - він не встановлений, у всьому світі це невідомо. Навіть якщо у вас є антитіла, то вакцинація не є протипоказанням, вона підсилить ваш імунну відповідь і ваш захист», - каже завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна Чумаченко.

Запитань щодо вакцинації - багато. На них під час прямої трансляції відповіла завідувачка кафедри епідеміолгоїї Харківського медуніверситету Тетяна Чумаченко.

«Китайська вакцина відрізняється за технологією отримання. Вона не жива, цей вірус не може розмножуватися в організмі і проявляти свої патогенні властивості. Але на цю вакцину, так само, як і на попередню, буде вироблятися імунну відповідь, вона буде захищати від захворювання», - каже Тетяна Чумаченко.

Фонд Ріната Ахметова залучає до проєкту "Запитай у лікаря" експертів-медиків, які діляться знаннями та досвідом, аби задовольнити потребу суспільства у правдивій інформації щодо епідемії коронавірусу.
Знайти трансляції "Запитай у лікаря" можна на сторінках Фонду Ріната Ахметова в ютубі та фейсбуці. Відео за весь час переглянули майже 5 мільйонів разів.