10:06, 24.11.2020

Газ, електрика, вугілля або дрова – чим вигідніше обігріти домівку?

У холодний період на опалення приватного будинку маріупольці витрачають чималі кошти. Чим дешевше обігріти свою оселю взимку?

поділитись:
Газ, електрика, вугілля або дрова – чим вигідніше обігріти домівку? - фото 1

Пані Валентина разом з чоловіком мешкають у приватному будинку. Каже, оселю опалюють вугіллям. За одну тонну сплачують 7 тисяч гривень.

«Купуємо вугілля, хоч і дорого - збираємо, рік-два збираємо потроху з пенсії, відкладаємо і топимо вугіллям. Ось 14 тисяч виходить за вугілля заплатили і 5.500 заплатили за 5 кубів, по 1100 за куб дров. Ну 20 тисяч вважайте вийшло», - розповідає пенсіонерка Валентина.

А ось Олена Ротаньова з сім'єю домівку опалюють комбіновано. Перший поверх - піччю, другий - електрообігрівачем. І лише за електрику на місяць витрачають понад 1,5 тисячі гривень, розповідає жінка.

«Нам взимку звичайно дуже важко і грубку, і світло. Дуже дорого. Зараз якщо купувати вугілля, вугілля - 7 тисяч одна тонна. Якщо нормальний, хороший вугілля. Брикети, мішок - 120-130 гривень на один мішок, там 40 кілограмів. Один куб дров - 1300. Нам треба на зиму 3 куба хоча-б», - розповідає власниця будинку.

Обігріти будинок газом теж не дешево. Вартість - майже 9 гривень за кубометр. За місяць середньостатистична родина витрачає понад двісті кубів. Отже в листопаді це буде коштувати приблизно 2 тисячі гривень.

Проте, чим опалювати оселю дешевше? Припустимо, в нас приватний будинок площею 100 квадратних метрів. Розрахуємо приблизну вартість обігріву домівки на місяць - газом, електрикою, вугіллям та пелетами.
У середньому, аби підтримувати в ньому температуру в 22 градуси цілодобово взимку, економніше виходять пелети. Найдорожче - вугілля.

Тож, виходить, що опалювати домівку дешевше пелетами або твердими породами деревини.