19:20, 27.02.2020

Хамство у маріупольських маршрутках продовжується?

#СтопХам. Грубіян у білій сорочці. Зіпсованим настроєм і запізненням закінчився робочий день співробітниці телеканалу "Сигма" Валерії Романової. Її облаяв водій маршрутки. Свідками стали інші пасажири. Чи можливо припинити сварки в транспорті? Та як захистити свою гідність чемно і без сутичок?

поділитись:
Хамство у маріупольських маршрутках продовжується? - фото 1

Близько шостої вечора Валерія Романова поверталася додому. Поспішала. Тож ненароком зайшла не в свій автобус. За хвилину попросила водія дозволити вийти та повернути гроші за проїзд. Той кошти віддав, але нахамив.

"Дівчино, цитую, - вы мне ни к селу, ни к городу." І потім почалась якась така незрозуміла для мене лексика, на кшталт "ви тут мені перекрили своєю задньою частиною, розумієте про що я, прохід, я не бачу людей і так далі. Хоча все це проходило 30 секунд - це максимум", - згадуэ Валерія.

На прохання не грубіянити - водій підвищив тон. Валерія каже: не стала затримувати маршрут з поваги до інших пасажирів. Проте сьогодні вирішила відшукати образника аби отримати вибачення.

Тож разом рушаємо на кінцеву в мікрорайоні Черьомушки. Чекаємо на 104 маршрутку. Але до зупинки вона не доїжджає, повертає у зворотній бік. Та ми вирішили все ж таки наздогнати нашого горе-водія.

Наздоганяємо автобус вже біля автовокзалу. Сплачуємо за проїзд та їдемо до кінцевої. Водій Валерію впізнав одразу. На питання, чому звернув з маршруту виправдовується - мовляв, допомагав колезі.

"Графік з'їхав і мені потрібно було перестрахувати. На обід з'їхав".

Хамство напередодні пояснив годиною пік. Перед Валерією вибачився.

"І настрій, і година пік, люди, черга автомобілів. Я не хотів образити вас, чесно кажу", - сьогодні каже водій маршрутки Володимир.

В департаменті транспорту щодня отримують від 5 звернень про водіїв-грубіянів. Розбираються з кожним випадком.

"Важно иметь полную информацию, то есть какой маршрут, во сколько произошло. Заставляем как бы хама извиниться перед пассажиром и, соответственно, директор предприятия уже делает выводы", - каже директор департаменту транспорту і зв'язку Василь Клат.

Якщо хамство повторюється - водія можуть відсторонити від роботи. Юристи ж кажуть - ображені пасажири також мають право звернутися у поліцію.

"Есть правила поведения, есть распорядок. Я так думаю, что это предусмотрено и внутренними какими-то правилами на маршруте со стороны собственника. И на эти жалобы реагируют", - каже юристка Ольга Мироненко.

За лайку та нецензурні слова працівника мають оштрафувати. Але якщо будуть докази.