19:55, 12 лютого

Хто найбільше ризикує заразитися коронавірусом?

Уважно придивіться до своїх рідних та друзів. Якщо серед них - літній чоловік із надмірною вагою, який виснажливо працював на виробництві, - він у зоні ризику тяжкого ураження коронавірусом.

поділитись:
Хто найбільше ризикує заразитися коронавірусом? - фото 1

Задуха, лихоманка та низька сатурація. Із такими показниками швидкі доправляють хворих до приймального відділення Маріупольської лікарні.

Більшість пацієнтів лікувалася самотужки, - пояснює наплив людей терапевтка Дар'я Єжеленко.
Літня людина із надмірною вагою, тяжко працювала у минулому. І радше за все, вживає гормони. Так лікарка описує середньостатистичного пацієнта ковідного відділеня.

«Чоловіки старше 60-ти років. Чоловік, який курить швидше за все більше 20-ти років міцні сигарети, який, можливо, працював металургом чи на виробництві, пов'язане з впливом організму на легкі», - зазначає завідувачка приймального відділення Маріупольської міської лікарні № 9 Дар'я Єжеленко.

Днями Дар'я долучилася до експертного проєкту Фонду Ріната Ахметова "Спитай у лікаря". Аби поділитися своїм досвідом та надати корисні поради.

Тим, хто уже перехворів, експертка радить контролювати стан крові, серця та відвідувати невролога упродовж пів року. До речі, третя хвиля коронавірусу уже близько.