19:35, 19.08.2020

Із слюсаря в інженери. Історія металурга Тетяни Біжук

На комбінаті "Азовсталь" групи Метінвест Тетяна Біжук працює вже 34 роки. Чи пам'ятає часи, коли Україна стала незалежною? Ми продовжуємо розповідати про представників вогняної професії які віддали третину свого життя виробництву.

поділитись:
Із слюсаря в інженери. Історія металурга Тетяни Біжук - фото 1

Свій перший робочий день Тетяна Біжук пам'ятає й досі.

"Згуртований колектив, мало народу і практично всі один одного знають. Коли я прийшла був сонячний і важкий день. Приємні спогади, радо прийняли. Показали, де і що", - згадує інженерка.

Кар'єру почала - в цеху автоматики слюсарем третього розряду. А нині обіймає керівну посаду. Гігрометри та термометри - саме за температурою на виробництві стежить Тетяна. Бо каже - від цього залежить і якість готової продукції.

"Це термометр опору, вчора він ще стояв на доменній печі. Сьогодні ми перевіряємо його на працездатність. Наскільки правильно він показує. Тому що завтра він повернеться на доменну піч. Якщо буде неправильно показувати температуру, значить буде йти шлюб на виробництві", - розповідає про свою роботу Тетяна Біжук.

Не кинула жінка роботи і в найважчі для країни та підприємства роки. Бо вірила, все минеться.

"Найважчий рік. Це, напевно, був 92-94. Коли нічого не було, все по купонах видавали. Були і затримки в зарплаті, багато людей йшли. Але справжні заводчани залишилися на своїх робочих місцях", - пригадує жінка.

Проте комбінат - це не лише робота, ділиться Тетяна. Саме тут вона познайомилася з майбутнім чоловіком. Нині вона любляча дружина та матуся. Та водночас - фахівець високого рівня. Говорить: поєднувати все це не складно.

"Людина повинна бути дуже дисциплінованою і зібраною. Я думаю, що це самовіддана жінка. Тому що поєднувати роботу на комбінаті, де в основному чоловічий колектив, будинки-де чоловік і діти. І ще знаходити на себе час".

Зупинятися Тетяна не планує. Хоче й далі навчатися. Адже, вважає, варто йти в ногу з часом і технологіями.