11:09, 15.04.2020

Кабмін почне регулювати ціни на соціальні продукти та ліки

Уряд повернеться до регулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби і медичні вироби. Нагадаємо, що така практика була скасована 3 роки тому.

поділитись:
Кабмін почне регулювати ціни на соціальні продукти та ліки - фото 1

Сьогодні, 15 квітня, розпочнеться моніторинг цін на 10 продуктів, 8 фармпрепаратів та 2 медичних товари. Якщо ціна в торгових точках на них планує підвищуватися, то заклад торгівлі, через електронну форму, зобов'язаний повідомляти про це в Держпродспоживслужбу.

Про це повідомив в Facebook глава Нацради економічного розвитку Олексій Дорошенко.

"На виробників або постачальників це регулювання не поширюється. Але держава буде вивчати причини зростання цін в роздрібних магазинах і аптеках, і мати можливість впливати і на виробників, або імпортерів, якщо ціни ростуть без економічного обґрунтування", - заявив Дорошенко.


Підпадають під державне регулювання:

гречка, цукор, борошно пшеничне в / с, вітчизняні макарони, молоко 2,5% в плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця 1 категорії, курка в тушці, вершкове масло 72,5% і мінеральна вода без газу.

"Якщо будуть підстави, то перелік продукції, що підлягає регулюванню, може зростати", - підкреслив глава Нацради.


Державне регулювання також поширюється на медичні маски і рукавички, як засоби індивідуального захисту під час пандемії коронавірусу.