12:11, 08.04.2020

Карантин для пенсіонерів. Кабмін дав докладне роз'яснення, кому і куди можна виходити

У Кабінеті Міністрів дали вичерпні відповіді на найпопулярніші питання про карантин для людей 60+

поділитись:
Карантин для пенсіонерів. Кабмін дав докладне роз'яснення, кому і куди можна виходити - фото 1

Посилення карантину, яке набуло чинності 6 квітня викликало великий резонанс у суспільстві. Зокрема, велика кількість запитань надходить від пенсіонерів 60+. У Кабінеті Міністрів дали роз'яснення на найпопулярніші.

Чи можна людям 60 років і більше виходити на вулицю?

Люди від 60 років зараз повинні бути вдома. Також вони повинні утримуватися від контактів з іншими особами, крім тих, з якими вони спільно проживають.

Люди поважного віку в групі підвищеного ризику, тому - вимагають самоізоляції у визначеному ними місці. Згідно зі статистикою ВООЗ, 95% жертв коронавірусу в Європі були старше 60 років.

Якщо я самотня людина похилого віку, у якої немає можливості купити продукти і ліки. Що мені робити?

Людям, що перебувають на самоізоляції (крім хворих COVID-19) і про яких нікому подбати, дозволено відвідувати магазини, аптеки та інші місця торгівлі, розташованих на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Вони так само повинні дотримуватися масочного режиму і мати при собі посвідчення особи державного зразка.

Крім того, у вас є можливість звернутися в Управління (відділ) соціального захисту населення за місцем проживання. Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткові заходи з обслуговування одиноких осіб, які перебувають на самоізоляції, і організувати належне соціальний супровід. Це, зокрема, стосується придбання та доставки продуктів харчування та ліків соціальними працівниками.

Хто і як буде контролювати вихід літніх людей на вулицю?

Частоту виходу на вулицю контролює сама людина за умови дотримання рекомендацій, але робити це потрібно якомога рідше і планувати закупівлі на довший час. А наявність документів дозволить перевірити, чи не повинен він бути на самоізоляції чи обсервації. А також чи не порушив він дозволене відстань в 2 км від певного місця самоізоляції. Контроль за дотриманням цих правил здійснюють структурні підрозділи МВС.