13:30, 30.05.2020

Кінець карантину? Європа починає роботу закладів, музеїв і готується приймати туристів

Віруючим дозволяють збиратися на головній площі Ватикану і слухати проповіді Папи Римського. Чорногорія взагалі заявила про завершення епідемії в країні.

поділитись:
Кінець карантину? Європа починає роботу закладів, музеїв і готується приймати туристів - фото 1

У Чорногорії вже три тижні не фіксують нових випадків захворювання коронавірусом. Більш того, там вилікували останніх пацієнтів.

"Напередодні наші лабораторії завершили аналіз останніх 140 зразків крові, серед яких не виявили ніяких випадків зараження. З повагою, Інститут громадського охорони здоров'я Чорногорії".

Чехія перша з країн Європи відкрила свої розважальні заклади. В країні ввели чергові послаблення карантину. Тепер по вулицях можна ходити без масок. А ось вхід в магазини і транспорт без них - ще заборонений.

У Ватикані на головній площі Святого Петра, вже дозволяють збиратися віруючим. Можна бути присутнім і на ранкових молитвах. А з 1 червня обіцяють відкрити доступ до всіх святинь і музеїв. Правда, заходити можна буде тільки за попереднім записом.

"Звичайно, потрібно буде дотримуватися певних правил, - дистанція і використання дезінфекторів. А ще у людей, на вході, перевірятимуть температуру", - розповів Андреа Арканджело, пердставитель дирекції з охорони здоров'я та гігієни Ватикану.


В цей час прикордонні коридори Хорватії заповнюють відпочиваючі з Словенії, які вирішили штурмувати Адріатичне узбережжя. Правда, пускають поки тих, хто має власність в країні, або ж родичів.

"Ми просто збираємося провести там деякий час, не були з листопада. У нас є майно, яке також треба привести в порядок, щоб відпочивати там влітку", - говорить Томо чавичі, підприємець зі Словенії.


Уже в ці вихідні Хорватія відкриє кордони і для громадян Австрії, Чехії, Угорщини та Словаччини.