14:33, 19.03.2020

Кому загрожують штрафи і позбавлення волі у випадку порушення карантинних заходів?

До кримінальної відповідальности притягатимуть лише за умисне зараження людей коронавірусом. За подібні дії передбачено до 8 років позбавлення волі, - зазначив заступник голови Національної поліції України, начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе.

поділитись:
Кому загрожують штрафи і позбавлення волі у випадку порушення карантинних заходів? - фото 1

Верховна Рада посилила відповідальність за порушення санітарних правил, щоб попередити випадки навмисного зараження. Тепер ця стаття передбачає покарання у вигляді штрафу від 17 до 51 тисяч гривень, а також арешт до шести місяців або позбавлення волі до трьох років. За дії, які призвели до летальних випадків, порушникам загрожуватиме від 5 до 8 років позбавлення волі.

Крім цього, Уряд прийняв ряд рішень щодо обмежень в діяльності ТРЦ, закладів громадського харчування, пересуванні транспорту тощо. Ті, хто не дотримується ухвалених рішень, будуть притягуватися до адміністративної та кримінальної відповідальності.

"Наприклад, працює кафе, люди там заразилися, не дай Бог, є летальні випадки - власнику доведеться відповідати. У нас немає такої мети - покарати когось. Всі зміни були внесені виключно для того, щоб захистити людей і запобігти поширенню коронавірусу", - відзначив Максим Цуцкірідзе.

Також громадянам загрожує штраф від 17 тисяч гривеньл за самовільне залишення місця обсервації.