10:45, 24.04.2020

Коронавірус чи алергія – як відрізнити симптоми?

Кашляти небезпечно - тепер це, як мінімум, викликає підозру. Утім, кашель може бути не лише вірусним, часто його викликають сезонні алергії на які страждає майже чверть населення України. Як не лякатися завчасно та що робити, якщо пилок лоскоче в горлі?

поділитись:
Коронавірус чи алергія – як відрізнити симптоми? - фото 1

Життя без смаку і запаху. Вони зникають у Яни, щойно починають квітнути дерева навесні. А разом з тим….

«Чхання невпинне, закладання носа, іноді очі сльозяться, сверблять очі. Але найжахливіше - це ввечері коли пропадає нюх не відчуваєш взагалі ні смаку їжі, ніяких-то ароматів», - каже хвора на алергію Яна Красільнікова.

Саме зараз, розповідають алергологи, почали квітнути береза, верба, ліщина. Їхній пилок може потрапити до помешкання. У травні алергіків дойматимуть яблуневий цвіт, бузок та дуб. А ще кульбаба. У першій половині літа фахівці радять оминати трави.

«Якщо це друга половина літа - це більше йдуть бур'яни тобто полин і амброзія», - каже алерголог Олег Назар.

Людям із тяжкими формами алергії навіть самоізоляція не завжди допомагає.

«Ті, хто живуть до 6 поверху при провітрюванні точно також відзначають погіршення стану. Закривши вікна ввечері, вночі спокійніше», - зазначає алерголог Олег Назар.

Симптоми алергії, розповідає лікар, можна сплутати із застудою, ГРВІ і навіть коронавірусом. Але є один нюанс.

«При коронавірус, що характерно - це висока температура, можливо кашель задишка. Тобто ті ж респіраторні прояви, але на тлі високої температури. При алергії немає температури», - каже алерголог.

Врятуватися можна - москітними сітками або щільними занавісками. Алергорог радить їх зволожувати. А на вулиці допоможе марлева пов'язка – вона затримає не тільки коронавірус, а й пилок.