18:12, 16 лютого

Коронавірус може вразити не лише органи дихання, а і нервову систему

З якими неврологічними порушеннями найчастіше стикаються пацієнти? Чи можна передбачити відновлення нюху та смакУ? Та чи варто звертатися до психотерапевта у разі тривожності та безсоння після Ковіду?

поділитись:
Коронавірус може вразити не лише органи дихання, а і нервову систему - фото 1

Перехворіла на Ковід і тепер понад за усе боїться повторного зараження. Олена Гезенком із Сумщини каже: хвороба починалася як звичайний бронхіт, та за лічені дні перетворилася на справжнє випробування.
До пігулок та уколів лікарі додали заспокійливе. Бо тривога пацієнтки щодо самопочуття погрожувала перерости у паніку. Олена впоралася. Утім після виписки з лікарні залишилося кілька неприємних симптомів - підвищена тривожність та розлади сну.

Із подібними питаннями від пацієнтів, які перехворіли на Ковід, неврологи стикаються нерідко.На питання щодо неврологічних ускладнень від ковиду під час прямої трансляції відповідав експерт МОЗ, невролог Юрій Фломін.

«У частини пацієнтів є так звані неврологічні порушення. Є прояви ураження головного мозку, людина може мати сплутану свідомість, є така особливий прояв при тяжкій коронавірусній інфекції - збільшується ризик виникнення інсульту», - зазначив невролог .

Юрій Фломін каже: за рік пандемії лікарі вже навчилися допомагати пацієнтам у більшості подібних станів та порушень. А от на що медицина вплинути не здатна - це втрата нюху та смаку.

«В абсолютної більшості людей, більше 80-90%, це відновлюється. Але на якому етапі це буде - через 2 тижні або через 2 місяці - наперед визначити, на жаль, неможна», - каже Юрій Фломін.

Корисну інформацію про коронавірус від досвідчених спеціалістів в онлайн-форматі можна отримати завдяки проєкту Фонду Ріната Ахметова "Запитай у лікаря". Записи трансляцій з медиками можна переглянути на сторінках Фонду Ріната Ахметова в ютубі та фейсбуці.