20:30, 11 серпня

Лише два тижні залишилося у маріупольців на пошук нового газопостачальника

Місяць тому в компанії "Азовгаз" оголосили про банкрутство. Часу вже обмаль, а переклали договір не всі. Чому з цим виникають труднощі? Та чи може голова ОСББ укласти договір самостійно, за дорученням мешканців?

поділитись:
Лише два тижні залишилося у маріупольців на пошук нового газопостачальника - фото 1

 

Поміняти постачальника газу та заключити договір можна з будь-якою компанією за допомогою інтернету. А коли не вийшло – можна звернутися у офіс обраної компанії та там вирішити всі питання.
У Маріуполі зараз навіть ті, хто вже переуклав договір, й досі не розуміють як визначатиметься об'єм спожитого газу на квартиру, якщо постачальники у мешканців одного будинку - різні, а лічильник один? Пані Галина має в підпорядкуванні понад 150 багатоповерхівок. Говорить, з цим питанням до неї звертаються найчастіше.

«Іде нарахування потреб газу людей - мешканців квартир, на ту кількість людей, які мешкають, прописані у квартирі. Тобто, є норма, яка встановлена. Дві людини, значить дві людини, три людини - три. І розподіл цього лічильника йде на кількість мешканців у кожній квартирі. У них тільки різниця в тому, яку суму вони заплатять», - каже представниця асоціації ОСББ Галина Дрот.

А от чи може голова ОСББ укласти колективний договір, аби постачальник газу був один на всіх? За роз'ясненням ми звернулися до компанії "YASNO". І отримали офіційну відповідь.

«У випадку, коли всі власники квартир в ОСББ бажають приєднатись до YASNO з постачання газу, керівник цього ОСББ може звернутись до нас за консультацією. Ми підкажемо, які документи має надати власник кожної квартири для укладення договору, та узгодимо із керівником ОСББ дату та час для подання необхідних документів. Таким чином керівник ОСББ зможе централізовано подати до YASNO документи для приєднання з постачання газу по всіх квартирах в домі. Та зауважимо, що договори на постачання газу від YASNO власники квартир в ОСББ мають підписувати особисто», - відповіли у прес-службі компанії "YASNO".

Нагадаємо, після переукладення договору про газопостачання, усім, хто має субсидію, варто звернутися до Управління соцзахисту, аби в подальшому не втратити пільгу.