13:20, 05.11.2020

Люди проти стадіону. Конфлікт у Маріуполі навколо Приморського парку

Дерева чи стадіон? Чимало містян обурилися через ймовірне будівництво спорткомплексу на території Приморського парку. Маріупольці влаштовували флеш-моби та створили електронну петицію. І на неї - вже є офіційна відповідь.

поділитись:
Люди проти стадіону. Конфлікт у Маріуполі навколо Приморського парку - фото 1

Приморський парк - найбільша зелена зона у Маріуполі. Його площа - 60 гектарів. Сюди на відпочинок приїжджають люди із різних районів міста та навіть інших населених пунктів. Проте нещодавно з'явилася інформація, що на ділянці насаджень від вулиці Кронштадтської до Будинку побуту планують побудувати стадіон на 12 тисяч вболівальників. Така новина обурила багатьох місцевих - бо вони проти вирубки дерев.

«Ні в якому разі, це наші легені. Це єдиний парк, які мені найбільше подобається, я виріс в цьому місті, народився. Зараз навпаки, потрібно за кожним деревом слід. Зрізав - замінити. Що ми залишимо після себе», - обурюється маріуполець Володимир.

Як альтернативу на цьому місці пропонують зробити ще одну зону відпочинку - із доріжками, лавками, альтанками та дитячими майданчиками.

«Це дуже погано, що дерева будуть вирубувати, це екологія нашого міста. Ну якщо це буде парк - це набагато буде краще. Як з двома дітьми, для мами, звичайно для мене був би краще парк, озеленити, красивіше», - каже жителька міста Юлія.

Ця тема викликала жваве обговорення і в соцмережах. Утім не всі містяни проти таких змін.

«Стадіон теж потрібен, то що дерева вирубують - так, це погано, але може вони посадять нові. В принципі стадіони потрібні, дітям, усім десь потрібно займатися. Плюс все споруди роблять наше місто більш представницьким і відповідно до нам, напевно, приходить якийсь капітал, город розвивається», - вважає житель Маріуполя Олександр.

Вимогу про заборону будівництва в Приморському парку створили й на сайті петицій. Вона вчасно набрала необхідну кількість підписів та вже є відповідь від міської влади.

«Територія на якій він буде розміщуватися ще невизначена, зокрема, ініціатива щодо будівництва стадіону знаходиться у стадії обговорення. Запевняємо, що при визначенні території для будівництва нового стадіону буде врахована позиція мешканців Маріуполя».

Ми будемо стежити за подальшим розвитком подій.