13:37, 22 вересня

Маріуполь – у «жовтій» зоні карантину. Які обмеження діятимуть?

Як повідомляє сайт міської ради, з 23 вересня уся Україна переходить до «жовтої» зони карантину.

поділитись:
Маріуполь – у «жовтій» зоні карантину. Які обмеження діятимуть? - фото 1

Про нові правила та обмеження розповіли на брифінгу під головуванням заступника міського голови Аркадія Мєшкова.

Обов’язковими умовами для жителів є носіння маски та дотримання дистанції. Будуть діяти два сертифікати – жовтий (після першої дози вакцини) та зелений (після двох доз). Спортзали та фітнес центри приймають відвідувачів з розрахунку не більше ніж одну людину на 10 кв. метрів, - розповів Аркадій Мєшков.

Освіта

Заступник міського голови Олександр Кочурін наголосив, заклади освіти, де вакциновано менше 80% співробітників переводяться на дистанційне навчання або призупиняють свою діяльність.

Культурні та масові заходи

Наповненість кінозалів та закладів культури має складати не більше ніж 50% від загальної кількості місць. Локації мають бути оснащені засобами індивідуального захисту, відвідувачі бути у масках. Уся програма заходів на День міста залишається без змін. Будуть організовані інформаційні табло з переліком обмежень. Жителів просять бути в масках та дотримуватися дистанції.

Транспорт та комунальні підприємства

Транспорт працює у штатному режимі. Сьогодні на лінію вивели 198 одиниць муніципального транспорту та 85 маршрутних таксі. Усі пасажири мають обов’язково носити маску. Проводиться щоденна санітарна обробка автобусів, тролейбусів та трамваїв. Усі комунальні підприємства працюють також у штатному режимі. Проводиться обробка під’їздів, контейнерів, техніки на Полігоні ТБО.

Заклади торгівлі та харчування

Обмеження у закладах харчування (бари, кафе, ресторани) – дистанція між відвідувачами має складати 1,5 метри. За одним столом може сидіти не більше 4-х людей. У магазинах має бути нанесене маркування для забезпечення дистанції. Ательє, непродовольчі ринки, салони краси не можуть обслуговувати відвідувачів, які не мають маски. Перевіряльники будуть стежити за дотримання нових правил та обмежень.

Адміністративні та соціальні центри

Для відвідування ЦНАПів необхідно попередньо записатися. У всіх закладах є маски, проводиться температурний скринінг, закуплені спеціальні захисні екрани. Тричі на день проводиться санітарна обробка приміщень.

Єдиною можливістю подолати пандемію є вакцинація. Будьте відповідальними за себе та своїх близьких. Для того, щоб зробити щеплення у місті створено всі умови. Просимо мешканців на день міста дотримуватися дистанції та знаходитися у масках, - наголосив Аркадій Мєшков.

Імунізуватися можна у найближчому Центрі масової вакцинації або у пункті щеплення.