19:17, 11.11.2020

Маріуполь готується до можливого погіршення епідситуації

Серед тих, хто закрив лікарняний, - мер Вадим Бойченко. Одразу після одужання він провів засідання з керівниками медзакладів. Уже невдовзі місто закупатиме понад 200 кисневих концентраторів та збільшуватиме кількість місць для хворих на коронавірус.

поділитись:
Маріуполь готується до можливого погіршення епідситуації - фото 1

Маріупольці, які захворіли на коронавірус, стаціонарно лікуються в чотирьох медзакладах. Провізорне відділення працює на базі лікарні №9. Зараз з майже 200 ліжок тут заповнено менше половини.

«Це дуже хороший результат на наш погляд. Ми довго до цього йшли, тому що було і 80% і 70%. І 90% було навіть кілька днів. Зараз 43%. Я хочу сказати, що провізорній відділення дуже допомагає отсепаровивать хворих з ковідом і продовжувати їх лікування. А хворих, в яких діагноз не поставлений, ми їх переводимо на амбулаторне лікування нашим колегам на первинні центри», - розповів директор міської лікарні №9 Олександр Железняк.

Аби ПЛР-тести робити якомога швидше, у четвертій лікарні запустили нову лабораторію.

«Зараз лабораторія робить 400 досліджень на добу і це не межа. Ці 400 досліджень на добу на сьогоднішній день покриває повністю потребу наших лікувальних установ в постановці такого діагнозу», - зазначив директор міської лікарні №4 Володимир Жигіль.

Одночасно медустанови можуть прийняти понад 600 захворілих. Зараз близько половини місць - вільні.

«На лікуванні перебувають 2612 осіб. Відповідно з них 2385 лікуються амбулаторно і 227 пацієнтів знаходяться в стаціонарах нашого міста. На даний момент в роботі у нас знаходиться 464 проби для ПЛР і розуміння стану пацієнтів», - розповіла заступниця міського голови Ксенія Сухова.

Лікарі стверджують, для надання допомоги медзаклади забезпечені всім необхідним. Максимальна увага - кисневим точкам, доповідає перший заступник Михайло Когут.

«На сьогоднішній день з 240 - 210 уже віддані медикам і до неділі віддамо повністю 240 точок. Сумарно у нас буде 313 точок і хочу сказати, що це коштує близько 20 мільйонів».

Також незабаром місто закуповуватиме більше 200 концентраторів.

«Плюс 220 концентраторів у нас в закупівлі до 15 січня, Які Мають приїхати. З ЦИХ 220 концентраторів - 200 розраховані на одного хворого і 20 розраховані на 2 хворих», - зазначив директор департаменту охорони здоров'я Андрій Ремпель.

Усього в Маріуполі планують обладнати понад 600 місць з кисневими точками.

«Лікування, воно не настільки страшне, але якщо воно своєчасне. Тоді і хід лікування і одужання проходить досить легко. Не можна сказати, що це швидко, але не так складно і від нашої позиції, від людської позиції залежить дуже багато чого», - сказав міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Із початку пандемії в Маріуполі зареєстрували більше 6,5 тисяч випадків захворювання на коронавірус. Майже 4 тисячі пацієнтів одужали.