17:05, 01.05.2020

Маріупольці пропонують позбутися всіх сміттєпроводів

Антисанітарія, бруд, сморід, таргани та пацюки. У зв'язку з пандемією деякі маріупольці пропонують позбутися всіх сміттєпроводів міста. І навіть створили таку петицію. Чи реально це?

поділитись:
Маріупольці пропонують позбутися всіх сміттєпроводів - фото 1

 

Багатоповерхівка на проспекті Миру. Євген Сердюк живе на восьмому поверсі. І він проти того, щоб сміттєпроводи закривали. А деякі з його сусідів навіть заявляють, що залишатимуть відходи в під'їзді.

«Тому що люди, які не мають сміттєпроводів все сміття лежить біля під'їздів і це я гарантую, я бачив. Деякі особи, які старі, літні, живучи на 9-8 поверсі будуть викидати сміття у вікна», - каже Євген.

Те, що закриття сміттєпроводів викличе певні питання, погоджується й голова ОСББ Олег Перець.

«Я як голова ОСББ бачу, що це викличе більше навантаження на ліфти, тобто - це споживання електроенергії зросте. Але, з іншого боку, позитивні плюси можна відзначити те, що ми щороку витрачаємо на дезінфекцію сміттєвих стовбурів, сміттєкамери», - каже голова ОСББ Олег Перець.

А це - багатоповерхівка на бульварі Шевченка. Тут вже понад рік, як заварили сміттєпровід. До цього труба постійно забивалася, а відходи часто горіли, розповідає пані Валентина.

«Все це ось мотлох біля цього самого сміттєпроводу - сморід, бруд була. Машина приїздила відкрита - забирала це сміття, вони вантажили. Воно все розліталося. Тараканов, щурів було неймовірну кількість», - каже Валентина Габелєва.

Попри всі побоювання, мешканці цього будинку викидають відходи тільки в контейнери. За обслуговування сміттєпроводів - не сплачують, тож щомісяця заощаджують понад тисячу гривень, говорить голова ОСББ пан Владислав. Саме він створив петицію щодо ліквідації сміттєпроводів у Маріуполі.

«Наприклад, в Харкові це рішення було прийнято в 2011 році і одночасно в місті були заварені сміттєпроводи. Подібне рішення Київська міська адміністрація прийняла ось буквально з початком Пандемія», - каже голова ОСББ Владислав Колесніков.

Необхідну кількість голосів пропозиція вже набрала. Тому питання розглядатимуть на наступній сесії міськради. А поки що, мешканці багатоповерхівок самостійно вирішують, чи потрібен їм сміттєпровід.

«Сміттєкамери ... позбавляє їх права додаткового заробітку. Тому що, якщо піти по шляху роздільного збору ТПВ, а зараз практика голів ОСББ, практика співвласників говорить про те, що це додатковий дохід для дому», - зазначив начальник управління з питань розвитку та підтримки ОСББ Сергій Марчук.

Наразі від цих конструкцій відмовилися приблизно 120 будинків ОСББ.