10:30, 27 січня

Маріупольські донори можуть безкоштовно перевірити кров на антитіла до ковіду

СНІД, гепатити А і С, сифіліс, а відтепер ще й антитіла до Ковіду. На станції переливання крові почали тестувати біоматеріал донорів. Тому тут можна не лише допомогти людям, але й безкоштовно перевірити своє здоров'я, говорять медики.

поділитись:
Маріупольські донори можуть безкоштовно перевірити кров на антитіла до ковіду - фото 1

Станція переливання крові. Свій біоматеріал здає Артур. Уже більше шести років хлопець допомагає хворим. Згадує, вперше зробив це в армії.

«Плазма або кров, що потрібно, то і здаю. У лікарнях, якщо людям потрібно, або кому-то ще, тим же солдатам. Потрібно допомагати безпосередньо людям. Бо якщо ти допоможеш, потім допоможуть і тобі», - каже донор Артур Зал.

Уже десять років Олександр Армонас - почесний донор України. Здавати кров почав ще в минулому сторіччі. Розповідає, дотримується всіх необхідних правил.

«Ви знаєте, я вже якось звик. Для мене здати кров - це як сходити поїсти. Загалом, нескладно мені піти і здати кров. Якщо хтось просить, знайомі, то йду здавати для кого-то. Вони знають, що я часто здаю кров, що я донор», - зазначає почесний донор України Олександр Армонас.

Охочих здати кров щодня приходить близько тридцяти п'яти. Аби стати донором, необхідно бути здоровим. За декілька днів припиніть вживання алкоголю та будь-яких ліків. А напередодні - обмежте себе в жирній, смаженій та молочній їжі. Також за дві години до здачі не можна курити.

Окрім звичних тестувань на гепатити А і С, СНІД та сифіліс у закладі почали перевіряти донорську кров на антитіла до Ковіду.

«Наша лабораторія проводить обстеження на Ковід імуноглобулін G. Ті люди, які перехворіли важко або в літніх людей, антитіл виробляється більше. Ті, які перехворіли в легкій формі, зазвичай антитіл менше», - каже завідувачка імунологічної лабораторії станції переливання крові Лариса Гусєва.

Імуноглобуліни g утворюються за 5-6 тижнів після перших симптомів захворювання на коронавірус. У більшості інфекцій наявність саме цих антитіл свідчить про стикй імунітет.

«Ось у нас уже є п'ять донорів, які протестовані, з них ось тільки один позитивний. І відразу вказується кількість антитіл».

Усю отриману плазму на півроку обов'язково відправляють на карантин. І тільки після - до лікарень та на завод із виробництва препаратів крові. А ось із самої крові виділяють еритроцити, які одразу надходять до хворих.

«Люди, коли приходять здають до нас кров, ось вони економлять мінімум 2500 гривень. Приходячи до нас, по-перше, людина допомагає хворому, який лежить в лікувальній мережі і ще сам тестується на ось ці інфекції», - розповів в. о. директора КП "Станція переливання крові" Володимир Мавров.

За майже два тижні в закладі виявили: кожен четвертий донор має антитіла до коронавірусу.